środa, 15 września 2021

Odkryj magię kryształowego uzdrawianiaTerapia kryształami to alternatywna praktyka uzdrawiania, która wykorzystuje kryształy i kamienie szlachetne do promowania dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i duchowego. Opiera się na przekonaniu, że kryształy i kamienie szlachetne mają właściwości energetyczne,swoje wibracje które można wykorzystać do zrównoważenia i uzdrowienia ciała, umysłu i ducha. Terapia kryształami jest często stosowana w połączeniu z innymi formami leczenia, takimi jak Reiki, masaż i akupunktura.
Zwolennicy krystaloterapii wierzą, że unikalny skład minerałów tworzących kamienie w połączeniu z krystaliczną strukturą generują określone typy energii, które mogą dalej oddziaływać na organizmy żywe. Każdemu kamieniowi przypisuje się określone frekwencje wibrowania i w zależności od nich łączy się z określonymi organami lub układami fizjologicznymi.
Energia zamknięta w kryształach ma wspomagać naturalną energię naszego organizmu, jeśli jest jej zbyt mało; rozpraszać negatywną energię i uwalniać blokady uważane za przyczynę chorób i dolegliwości, a także zmieniać ogólną aurę energetyczną organizmu. Warto w tym miejscu dodać, że wiara w przepływy i blokady energii w ciele jest uniwersalna dla wielu tradycyjnych systemów medycznych, np. ajurwedy czy medycyny chińskiej. Stąd litoterapia chętnie wykorzystywana też jest do pracy z  czakrami, czyli ośrodkami energetycznymi, których koncepcja jest blisko związana z korzeniami hinduizmu i pojawia się również w buddyzmie.

Korzyści z terapii kryształami

Terapia kryształami ma wiele potencjalnych korzyści, w tym:

Zmniejszenie stresu i niepokoju

Poprawa jasności umysłu i skupienia

Zwiększenie poziomu energii

Równoważenie systemów energetycznych organizmu

Łagodzenie fizycznego bólu i dyskomfortu

Promowanie emocjonalnego uzdrowienia

 Kryształy emitują energetyczne wibracje, które wpływają na to, jak się czujesz, wyczuwasz i wchodzisz w interakcje z otoczeniem – i możesz z nimi pracować, aby wzmocnić swoje intencje. Niezależnie od tego, czy szukasz dobrobytu, dobrego samopoczucia, miłości, kreatywności czy duchowego połączenia, praca z kamieniami szlachetnymi to wspaniały sposób na zamanifestowanie swoich pragnień i wywołanie uzdrowienia w każdym aspekcie twojego życia. 

Zebranie kamieni i ustalanie intencji

Decydując, z jakimi kamieniami będziesz  pracować, poświęć chwilę i zastanów się, co chcesz zamanifestować lub jakie obszary Twojego życia wymagają uzdrowienia. Najważniejszą koncepcją stojącą za wyborem kamieni jest Twoja intencja, Twój cel. Uczciwie zadaj sobie pytanie, czego oczekujesz jakich oczekujesz rezultatów. 

Miłość
Wzrost
Dobrobyt
Ochrona ,oczyszczenie
Uzdrowienie/lepsze samopoczucie itp.....

Jeśli jest jakiś konkretny kamień, który Cię przyciąga wizualnie, polecam zaufać swojej intuicji – przyciąganie, które czujesz, może być podświadomą realizacją niewyrażonej potrzeby. 

Nie ignoruj ​​swojej intuicji!

Niektórzy ludzie są bardzo wrażliwi na wibracje kamieni szlachetnych, podczas gdy inni nie. Kiedy podniesiesz swoją własną wibrację, staniesz się bardziej w kontakcie z własną intuicją jako przewodnikiem i łatwiej będziesz jej używać.Daj sobie czas i zauważ, że praca z energią jest procesem i rzeczywiście umiejętnością, którą rozwijasz i doskonalisz z biegiem czasu.

Ułożone  intencje

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z kryształami, proponuję zacząć od tych trzech kamieni szlachetnych:

selenit

Kawałek czystego Kwarcu  lub  Selenitu  – te kamienie przenoszą wysokie i czyste wibracje i mogą wznosić, pochłaniać i usuwać negatywne energie, które mogą Cię blokować lub powstrzymywać.

Obsydian , Hematyt lub Czarny Turmalin  – potężne kamienie uziemiające i ochronne. Ważne jest, aby pozostać ugruntowanym w magicznej pracy lub, jeśli jesteś osobą skłonną do życia w swoich wyższych czakrach. Kamienie te świetnie nadają się do uziemienia poprzez "aktywację" Czakrę korzenia  .

Niebieski cyjanit
Niebieski Cyjanit   potężny kamień leczniczy i wyrównujący czakry. Jest idealny dla początkujących, ponieważ dostraja wszystkie czakry, "otwierając" je i przynosząc uzdrawiającą wibrację. 
To także kamień, którego nigdy nie trzeba programować ani oczyszczać !

Kilka  kryształowych faktów, których możesz nie znać 

Każdy kryształ ma unikalną strukturę mineralną, która jest zgodna ze świętą geometrią. Wpływa to na to, jak ten kryształ działa z twoją konkretną energią. Kamienie szlachetne zawierają sześciokątne, tetragonalne, izometryczne, trygonalne, rombowe, jednoskośne, trójskośne lub amorficzne struktury wewnętrzne, które są zgodne z bryłami platońskimi, podstawowymi budulcami życia. 

Struktury te odbijają się echem w całej naturze – nawet w twoim ciele! – i wpływają na sposób działania kryształu na poziomie metafizycznym. Na przykład kamienie sześciokątne, takie jak  Kwarc,  wydają się być najpotężniejszymi uzdrowicielami kryształów, podczas gdy minerały izometryczne lub sześcienne, takie jak  Piryt,  są dobrymi przewodnikami energii.

Kryształy kwarcu można zaprogramować do pracy z Tobą w określonej intencji.

To sprawia, że ​​są potężniejszymi i skuteczniejszymi energetycznymi sojusznikami w leczeniu kryształami. Kwarc to kryształ, który może „zachowywać się” tak, jakby był kolejnym minerałem, przejmując w pracy metafizycznej właściwości innych minerałów. Kwarc rozwija relację ze swoim właścicielem i z biegiem lat tworzy z Tobą silniejszą więź energetyczną. Możesz także medytować i zaprogramować swój kwarc, aby zwiększyć energię dla zdrowia, szczęścia, dobrobytu lub czegokolwiek chcesz.

Kryształ górski

Zaprogramuj kwarc, trzymając go w medytacji i wyobrażając sobie uczucie lub intencję, którą chcesz rozszerzyć; następnie wizualizuj uczucie lub intencję rosnącą wewnątrz kuli białego światła emanującego z twojego kryształu . Kiedy twoja praca z kryształem dobiegnie końca, od programuj kwarc, wizualizując uwolnienie kuli białego światła.

Kryształy z nasion lemuryjskich


Kryształy nasion lemuryjskich i Rutylowany Kwarc zawierają unikalne wiadomości i informacje.

Mądrość tych kryształów jest przechowywana w ich liniach i prążkach, a wiadomości mogą być tłumaczone podczas sesji medytacji i uzdrawiania kryształami. 


Kwarc lemuryjski  unosi linie po każdej ze  stron, które można przetrzeć, aby dostrzec zawarte w nim „nasienie” mądrości lemuryjskiej. 


Rutylowany kwarc

A każdą linijkę rutylu w kwarcu można odczytać w medytacji, aby dowiedzieć się o własnej osobistej transformacji. Mówi się, że oba te rodzaje kwarcu wybierają swojego właściciela, aby przekazać niezbędną wiedzę i informacje.

Kryształy mają magiczne odpowiedniki i wibrują zgodnie z określonymi liczbami i  znakami astrologicznymi . Istnieją kamienie, z którymi możesz pracować na podstawie swoich urodzin i znaku zodiaku! Na przykład, każdy znak ma „kamień totemu”, który jest zestrojony z energiami znaku astrologicznego. 

Oto kilka kamieni szlachetnych, które warto wnieść do swojej praktyki 

Zielony Awenturyn

"Czuję wdzięczność za otrzymane błogosławieństwa i otwieram serce na te, które jeszcze  nadejdą."

Żywioł – Woda,
Czakra – Serce
Właściwości podstawowe – witalność, optymizm, pewność siebie, spokój, szczęście, dobrobyt

Zielony Awenturyn uczy nas lekcji wdzięczności i uznania. Zachęcając nas do wdzięczności za błogosławieństwa, które już otrzymaliśmy, zielony Awenturyn otwiera nas na otrzymanie jeszcze większego bogactwa i obfitości. Ten kamień pomaga z optymizmem poruszać się przez życie i zapewnia lekkość, radość i szczęście we wszystkich sytuacjach.

Chalkopiryt 

  

"Ufam swojej wewnętrznej mądrości i otwieram oczy, aby zobaczyć rzeczy niewidzialne."

Żywioł – Ogień,
Czakra – Korona, Trzecie Oko
Podstawowe właściwości - starożytna mądrość, podróże astralne, pogłębione zdolności psychiczne, intuicja

Często określana jako Kamień Wiedźmy, rezonuje zarówno z Czakra Korony, i Trzeciego Oka. Ten kamień pogłębia twoje połączenie z wyższymi i duchowymi królestwami i połączy cię z twoją najgłębszą mądrością. Jeśli chcesz pogłębić swoje zdolności parapsychiczne i intuicję oraz wejść w kontakt ze światami poza naszą własną przestrzeń jest odpowiednim dla Ciebie kamieniem.

Czerwony Jaspis

"Łączę się z Matką Ziemią z ufnością i jestem wzmocniony jej esencją."

Żywioł – Ziemia,
Zodiak Lew, Panna,
Czakra  Korzeń

Podstawowe właściwości – siła fizyczna, witalność, stabilność, uziemienie

Czerwony jaspis to kamień uzdrawiania, odbudowy i kontrolowanej namiętności. Ten kamień równoważy nieregularne ruchy i wyrównuje wszystko: Twoje zdrowie, ekspresję, działania i połączenia. Czerwony jaspis pobudza całe ciało, zwiększając wytrzymałość i siłę. Wiadomo również, że wzmacnia  wspomnienia i ułatwia połączenie z przeszłością.

Fluoryt

"Jestem zestrojony z moimi boskimi darami i najgłębszymi prawdami i wyrażam je z ufnością."

Żywioł -Powietrza 
Czakra  – Gardło, Trzecie Oko
Podstawowe właściwości – mądrość, ulepszona komunikacja, zwiększona intuicja, kreatywność

Znany jako kamień ścieżki duszy, fluoryt prowadzi cię do najwyższego powołania. Jeśli starasz się dostosować do swoich najgłębszych duchowych prawd, to jest to kamień dla ciebie. Zachęci cię do dzielenia się swoimi talentami i przekazywania boskiej prawdy z miejsca zaufania, jasności i autentyczności, a także da ci pewność co do celu twojego życia.

Prehnit

     

"Pozwalam uzdrawiającej energii wejść do mojego umysłu, ciała i ducha; Jestem odmłodzona i zrewitalizowana."

Żywioł  – Ziemia, Woda
Czakra  – Splot Słoneczny, Serca
Zodiak-Panna

Podstawowe właściwości – wewnętrzny spokój, głębokie uzdrowienie, nadzieja, zjednoczenie serca i woli

Prehnit to pielęgnujący kamieniem  znaleziony w Indiach i jest to jedyny kryształ na świecie znany z tego, że leczy uzdrowiciela. Łączy się  z Czakramem Serca i Splotu Słonecznego, Prehnit pomaga stabilizować przepływ energii w twoim ciele, zmniejszając energię lęku. Prehnit uziemia twoją energię, łącząc i zachęcając do połączenia twojego serca z sercem Matki Ziemi.

Kamień jest uważany za kamień bezwarunkowej miłości i uzdrawiający uzdrowiciela. Wzmacnia prekognicję i wewnętrzną wiedzę. Kamień uspokaja środowisko, zapewnia spokój i ochronę. Uczy jak być w harmonii z naturą i siłami żywiołów. Jest kamieniem szczególnie przydatnym dla ludzi zajmujących się przesyłaniem energii Reiki. Jako, że łączy ze sobą wolę i potrzeby serca, pomaga przesyłać energię w imię najwyższego dobra, czyli najważniejszej intencji Reikowców. Pomaga też dostroić się do każdej energii.

Labradoryt


"I budzi się  moja  najgłębsza  magia by  wyruszyć w podróż samopoznania." 

Żywioł – Powietrze, Woda 
Zodiak – Skorpion

Czakra  – Trzecie Oko

Podstawowe właściwości – pogłębiona intuicja, panowanie nad sobą, połączenie z przewodnikiem duchowym

Labradoryt to kamień magii nowiu i intuicji. Jeśli ustalasz intencje podczas nowiu lub rozwijasz swoje zdolności parapsychiczne, w tym jasnowidzenie, telepatię, podróże astralne i przepowiadanie przyszłości, to jest twój kamień. Ten kamień zmiękcza zasłonę między naszym królestwem a innymi i prowadzi nas w podróż do niezwykłego samopoznania. 

Cytryn

"Przyciągam to, czego szukam, z pewnością i łatwością; Witam w całym bogactwie, jakie ten świat ma dla mnie do zaoferowania."

Żywioł –Ogień
Zodiak – Strzelec,

Czakra  – Splot Słoneczny, Sakralna

Właściwości podstawowe – siła woli, pewność siebie, kreatywność, jasność umysłu, manifestacja

Cytryn to  kamień szlachetny do manifestowania obfitości i bogactwa. Rozbudza niesamowitą kreatywność i siłę woli oraz dodaje pewności siebie potrzebnej do urzeczywistnienia swoich wizji. Gdziekolwiek ten kamień idzie, podąża za nim pozytywność. W obecności cytrynu twój rdzeń, twoje wibracje i twoje intencje napełnią się energią miłości, obfitości i stabilności.

Uważa się, że ma wartość również w uzdrawianiu duchowego ja, ponieważ jest potężnym środkiem oczyszczającym i regenerującym. Niesie w sobie zalety samoleczenia, inspiracji i samodoskonalenia. Dzięki osobistej mocy słońca jest doskonały do ​​przezwyciężania depresji, lęków i fobii.

Kryształ nie posiada negatywnej energii i nigdy nie wymaga oczyszczenia. Rozprasza złość i oczyszcza aurę.

 Lepidolit

    

"Odchodzą wszystkie  energie , myśli i wzorce, które  już mi nie  służą; Jestem spokojny i wyrównany . "

Planeta – Jowisz, 
Żywioł- Woda 

Zodiak – Waga Czakra  – Korona

Podstawowe właściwości – łagodzenie stresu, pozytywność, oczyszczenie, promuje spokojny sen

Lepidolit jest chwalony przez pracowników energetycznych za jego zdolność do pozytywnego wpływania na nastrój. Nasi przodkowie często pocierali palcami powierzchnię tego kamienia, wierząc, że poprawia on nastrój, łagodzi niepokój i rozprasza negatywną energię. Dziś Lepidolit ma tę samą magię. Zapewnia spokojny sen, obniża poziom stresu i koi uczucia.

Granat

"Poruszam się po świecie skupionym, jestem objęty  ochroną przez Matkę Ziemię."

Żywioł – Ziemia, Ogień
Zodiak – Lew, Koziorożec,

Czakra – Korzeń

Podstawowe Właściwości – odwaga, siła emocjonalna, uziemienie, ochrona

Granat to kamień siły, skupienia i bezpieczeństwa. Na przestrzeni dziejów królowie, i wojownicy nosili granat w swoich napierśnikach, wierząc, że jest on źródłem odwagi i ochrony. Jest to potężne narzędzie dla każdego, kto czuje się nieugruntowany, rozproszony lub chaotyczny. Kamień ten jest również przydatny w uziemianiu intencji i wizji w ziemi, tak aby zamanifestowały się w rzeczywistości.

Jest nazywany również kamieniem sukcesu. Wzmacnia siłę woli, logiczne myślenie i motywację wewnętrzną. Dodaje odwagi do podejmowaniu ryzyka i sprzyja osiąganiu sukcesów. 

Rubin

"Budzę swój wewnętrzny ogień pasji, odwagi i witalności i pozwalam, aby ich oświecające światło promieniowało na mnie." 

Żywioł – Ogień,
Zodiak – Lew, Skorpion,

Czakra – Korzeń, Serce 

Podstawowe właściwości – miłość, pasja, witalność, seksualność, odwaga

Rezonując zarówno z Czakrą Korzenia, jak i Serca, Rubin wnosi energie pewności siebie, pasji, entuzjazmu i zmysłowości. Jest okrzyknięty za zdolność przywoływania Bliźniaczych Płomieni i Bratnich Dusz. Mówi się, że ma rozpalić duszę, Rubin rozświetli twój wewnętrzny ogień, wysyłając jego światło, aby promieniowało z ciebie potężnie na świat . Pracuj z tym kamieniem, aby przywołać nową miłość, zwiększyć poczucie własnej wartości i podnieść swoją siłę życiową.

Odkryj magię kryształowego uzdrawiania
Odkryj magię kryształowego uzdrawiania

Polecane artykuły : Czym jest ŚWIETA GEOMETRIA ?

autor: Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Truskawkowa pełnia Księżyca w Koziorożcu -energia

  Witajcie kochani Astrologowie i obserwatorzy nieba z niecierpliwością czekają na pełnię Księżyca w czerwcu 2024 roku, ponieważ obiecuje on...