niedziela, 12 września 2021

Różnica między Kundalini a duchowym przebudzeniem?

 

Jaka jest różnica między Kundalini a duchowym przebudzeniem?

Różnica między Kundalini a duchowym przebudzeniem polega na tym, że Kundalini jest potężnym zjawiskiem zachodzącym w Świadomości, a Duchowe Przebudzenie jest Świadomością budzącą się do Siebie jako swojej prawdziwej Tożsamości.

Symbol Kundalini,  stał się symbolem medycznym jako Kaduceusz. Ten symbol wywodzi się ze starożytnych egipskich i greckich symboli zmartwychwstałej i przebudzonej Kundalini.

Kundalini prawie zawsze jest zaangażowana w duchowe przebudzenie. ale nie jest konieczne, aby Kundalini przeniosło cię ,do  duchowego przebudzenia .Nie jest kluczem do Twojej wzrosłości jeśli tak naprawdę nie jesteś jeszcze na to gotowy.

Przebudzenie duchowe to przebudzenie się z utożsamienia z formy „mały ja”, było to również moją tożsamością, która wraz z przebudzeniem była widziana i ostatecznie odrzucana jako część stanu snu i nieświadomego świata.

Przebudzenie to zmiana świadomości, w której myślenie i świadomość rozdzielają się. Dla większości ludzi nie jest to wydarzenie, ale proces, przez który przechodzą. Nawet te rzadkie istoty, które doświadczają nagłego, dramatycznego i pozornie nieodwracalnego przebudzenia, nadal przechodzić będą  proces, w którym nowy stan świadomości stopniowo wpłynie i przekształci wszystko, co robią, i w ten sposób zostanie zintegrowany z ich życiem.

Umysł

W miarę jak tożsamość ego zaczyna zanikać, tak samo dzieje się z cierpieniem wywołanym przez egoistyczne poczucie siebie, które zostaje zastąpione tłem spokoju, a także zmieniającymi się stanami błogości i szczęścia. Mówię o zmieniających się stanach, ponieważ sama Świadomość jest czystym spokojem, ale daje początek błogim stanom w ludzkiej postaci. Jednak silne uczucia, takie jak gniew, mogą nadal pojawiać się od czasu do czasu, ale nie mają żadnej lepkiej jakości i są po prostu widziane i obserwowane, gdy mijają.

To, co tutaj opisuję, to przebudzenie na poziomie umysłu, który niektórzy nazywają stanem braku jaźni. Od początkowego przebudzenia się z tożsamości formy zwykle potrzeba czasu, aby egoistyczne ja coraz bardziej odchodziło. Jak kawałki lodu odrywające się od topniejącej góry lodowej nasze Ego stopniowo zaczyna odpadać ,warstwa po warstwie . Człowiek wtedy odkrywa, że zainteresowania i działania napędzane egoizmem tracą swą "atrakcyjność", a samo bycie jest wystarczającym spełnieniem. Poszukiwanie szczęścia lub czegokolwiek innego na świecie już nie istnieje, ponieważ po prostu jest się samospełnionym, To ty stajesz się swoim szczęściem na każdym poziomie.

Serce

Istnieje również przebudzenie serca, co może skutkować wielkim otwarciem serca i poczuciem błogiej miłości i radości, które mogą trwać przez chwile lub miesiące w ramach duchowego "miesiąca miodowego". Ukierunkowuje również na służenie innym  i wspólnej korzyści dla całości.

Istnieją inne rodzaje przebudzeń, z których większość nie jest trwała, ale działa jak drogowskazy lub wskazówki po drodze. Rzeczy takie jak wizje, zjawiska i zdolności psychiczne oraz uzdrawiające  dary duchowe. 

Niektórzy mylą je z celem, ale tak naprawdę nie są one celem duchowej ścieżki, w rezultacie skupianie się tylko na tych rzeczach  może opóźnić pełne duchowe rozkwitanie świadomości w prawdzie tego, kim naprawdę jesteś.


Kundalini

Kundalini jako energia siły życiowej jest u wszystkich uśpiona i zwinięta u  podstawy kręgosłupa ,może stać się aktywna w dowolnym momencie poprzez różne wpływy, ale aktywna Kundalini to nie to samo, co przebudzenie. Jeśli Kundalini przedwcześnie się obudzi lub stanie się aktywna w kimś, kto nie jest przygotowany przez duchową praktykę oraz  dyscyplinę  może to spowodować spustoszenie i wszelkiego rodzaju niepożądane skutki, więc sama Kundalini niekoniecznie poprowadzi do duchowego przebudzenia lub ostatecznego oświecenia. 


Kundalini a przbudzenie
Jeśli ktoś jest przygotowany przynajmniej poprzez praktykę opartą na uważności i jest w stanie utrzymać poziom wewnętrznej ciszy lub "bezruchu", to Kundalini najczęściej jest   pomocna w przebudzeniu. Kiedy wznosi się przez centralny kanał i przez każdą czakrę do korony, może być instrumentem w doprowadzeniu do pełnego i prawdziwego Oświecenia.

Kundalini reprezentuje energię świadomości i ogromny potencjał twórczy, który znajduje się w obszarze naszej czakry korzenia .Kiedy ją budzimy, porusza się spiralnym ruchem w górę przez nasze inne centra energetyczne (czakry), aż dotrze do Korony. Kiedy Kundalini dotknie czakry Ajna z przodu mózgu, jest to trwale przebudzona Kundalini i nie będzie regresji.

Warto  dodać że niewielka liczba ludzi  miała pełne przebudzenia i wznoszenie się Kundalini bez widocznej wcześniejszej orientacji duchowej czy praktyki. W takich przypadkach wydaje mi się bardziej niż prawdopodobne, że przygotowali się w poprzednich wcieleniach poprzez medytację i inne praktyki.

Tak więc duchowe przebudzenie, czyli przebudzenie świadomości w ludzkiej postaci, może mieć miejsce bez wznoszenia się Kundalini, a Kundalini bez świadomości .Natomiast  otwierając świadomie Kundalini przyspieszamy nasz rozwój osobisty i duchowy i osiągamy poczucie oświecenia i jedności.

A wiec raz jeszcze 

Różnica między Kundalini a duchowym przebudzeniem polega na tym, że Kundalini jest potężnym zjawiskiem zachodzącym w Świadomości, ale Duchowe Przebudzenie jest Świadomością budzącą się do Siebie jako swojej prawdziwej Tożsamości.

https://www.academyofenergy-crd.com/p/reiki-kundalini-millenium-mistrz.html

Zapraszam na seminarium Kundalini Reiki  ,dostrojenie  otrzymałam  bezpośrednio od samego Ole Gabrielsena który założył wiele metod leczenia, z których najbardziej popularne to Kundalini Reiki, Złote  Reiki oraz Kundalini Reiki Millennium 

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

Kontakt: PL. (0048) 570 851 655 UK .(0044) 7511961102

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Truskawkowa pełnia Księżyca w Koziorożcu -energia

  Witajcie kochani Astrologowie i obserwatorzy nieba z niecierpliwością czekają na pełnię Księżyca w czerwcu 2024 roku, ponieważ obiecuje on...