Zabiegi Reiki i Kundalini

 


Reiki, to system uzdrawiania energią pochodzący z Japonii. Samo słowo Reiki oznacza „uniwersalną energię życiową” i opiera się na przekonaniu, że energia życiowa przepływa przez wszystkie żyjące istoty. Uważa się, że kiedy ta energia zostaje zakłócona lub zablokowana, następuje stres i choroba.

Praktykujący Reiki używają uniwersalnej energii życiowej, do której zostali dostrojeni, aby promować naturalne uzdrawianie. Przyjrzymy się dokładniej uzdrawianiu Reiki, aby ustalić, w czym może pomóc i czego można się spodziewać po sesji Reiki.

Co to jest Reiki?

Podobnie jak w przypadku wielu tradycyjnych terapii wschodnich, Reiki działa w oparciu o założenie, że „energia siły życiowej” przepływa przez nas wszystkich. Jeśli ta energia staje się niezrównoważona, niska lub utknęła, uważa się, że jesteśmy bardziej narażeni na stres i złe samopoczucie.

Reiki jest wykonywane przez praktykujących, którzy zostali dostrojeni do energii Reiki. To dostrojenie obejmuje mistrza Reiki, który działa jak lustro, pomagając uczniowi dostosować się do energii. Tworzy to kanał między praktykującym a uniwersalną energią życiową, aby mogli uzyskać dostęp do energii i używać jej, aby pomagać innym.

Używając rąk, praktykujący Reiki wykorzystują tę energię, aby pomóc zrównoważyć energię klientów. Charakter Reiki jest holistyczny, co oznacza, że ​​odnosi się do ciała, umysłu i ducha. Chociaż Reiki jest uważane za duchowe, nie jest religią. Nie ma nic konkretnego, w co musisz wierzyć, aby skorzystać z uzdrawiania Reiki.

Ta metoda uzdrawiania energią sprzyja relaksacji i dobremu samopoczuciu. Ma na celu zmniejszenie stresu i stymulację naturalnych zdolności leczniczych organizmu. Mikao Usui założył firmę na początku XX wieku. Dr Usui opisał pięć zasad Reiki do rozważenia przez praktyków, a są to:


  • Tylko dzisiaj, nie martw się.
  • Tylko dzisiaj, nie złość się.
  • Szanuj swoich rodziców, nauczycieli i starszych.
  • Zarabiaj uczciwie na życie.
  • Okaż wdzięczność za każdą żywą istotę.

W czym może pomóc Reiki?

Relaksujący charakter Reiki sprawia, że korzystne w wielu sytuacjach. Może to być szczególnie pomocne dla osób, które mogą czuć się odłączone, odizolowane lub przytłoczone. Reiki może pomóc w stworzeniu poczucia spokoju i skupienia, pomagając poczuć się lepiej radząc sobie z wyzwaniami.

Uspokajające działanie kuracji Reiki jest korzystne również dla kobiet w ciąży, wspierając je w ich  podróży. Dzieci, a nawet zwierzęta mogą skorzystać z Reiki, ponieważ relaksuje i uspokaja.

Promując dobre samopoczucie, wielu uważa, że ​​Reiki zachęca i wspiera pozytywne wybory stylu życia. Niektórzy nawet twierdzą, że pomaga to zmniejszyć zapotrzebowanie na alkohol i tytoń.

W połączeniu z leczeniem przywracanie równowagi energii może pomóc w radzeniu sobie z objawami niepokoju, zmęczenia i bólu. Reiki można stosować w przypadku krótkotrwałych problemów lub przewlekłych , aby promować ogólny stan zdrowia i dobre samopoczucie.


Osoba przyjmująca energię Reiki już po pierwszym zabiegu zaczyna inaczej odczuwać przepływ sił życiowych w swoim ciele. W momencie, gdy pacjent zaczyna widzieć efekty przeprowadzanych na nim zabiegów, zmienia swój stosunek do życia i problemów, z jakimi styka się na co dzień. 

Staje się bardziej pogodny i szczęśliwszy. Oddziaływanie Reiki wspiera naturalny proces samouzdrawiania, ożywia ciało i umysł, przywraca duchową harmonię, wzmacnia wolę w człowieku i chęć do uzdrowienia. Wykazuje oddziaływanie na wszystkich poziomach energetycznych. Energia Reiki prowadzi do równowagi, burzy blokady, sprzyja pełnemu odprężeniu, usuwa stres i przyczyny chorób oraz oczyszcza z toksyn. Jest to energia, która nie może nikomu zaszkodzić, ponieważ płynie zawsze w takiej ilości, jakiej w danym momencie potrzebuje biorca.

Pamiętaj, Reiki to terapia uzupełniająca. Jeśli masz problemy zdrowotne, odwiedź swojego lekarza i zasięgnij porady lekarza. Reiki nie należy stosować zamiast zaleceń lekarza; należy go stosować podczas leczenia, aby przyspieszyć gojenie. Ponieważ Reiki jest zabiegiem naturalnym, nie ma przeciwwskazań, co oznacza, że ​​jest ogólnie bezpieczny dla każdego. Zaleca się jednak przedyskutowanie historii medycznej ze swoim lekarzem Reiki na wypadek, gdyby potrzebował dodatkowych środków ostrożności.

Czy jesteś gotowy, aby poszukać praktykującego Reiki? 

Typowa sesja

Przed rozpoczęciem leczenia, Twój lekarz Reiki wyjaśni Ci, na czym polega leczenie. Podczas tej konsultacji może zapytać Cię, dlaczego szukasz Reiki i o szczegóły Twojej historii medycznej. Podanie tutaj jak największej ilości szczegółów gwarantuje, że będzie traktować Cię bezpiecznie i najlepiej, jak potrafi.

Po tej konsultacji zostaniesz poproszony o usiąść lub położyć się w wygodnej pozycji. Nie musisz zdejmować ubrania do leczenia Reiki. Dla wygody możesz usunąć obcisłe warstwy, buty i / lub okulary. Sam zabieg polega na tym, że lekarz delikatnie kładzie dłonie na ciele lub nieco powyżej ciała w ustalonej kolejności. Pozycja rąk jest nieinwazyjna i nie powinna powodować dyskomfortu. Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz się nieswojo, poinformuj o tym swojego terapeutę. Ilość czasu spędzonego na każdym stanowisku będzie zależeć od charakteru Twojego problemu. Dotyk powinien być delikatny i lekki, Reiki nie służy do manipulacji ani masażu.

Uwaga ,zabiegi na odległość są tak samo, odczuwalne i nie są w niczym słabsze .Maja też dodatkowe plusy tj. komfortowe poddanie się zabiegu w zaciszu swojego domu. Słuchając relaksacyjnej muzyki usiądziesz lub położysz się wygodnie ,wszystko to co doświadczysz stanie się również wspaniałym przeżyciem ,tak jak byś był na takiej sesji osobiście .

Jak będę się czuł?

Każdy zareaguje inaczej na Reiki, w zależności od indywidualnych okoliczności. Niektórzy ludzie mówią, że odczuwają doznania podczas leczenia Reiki, podczas gdy inni nie. Niektórzy odczuwają ciepło lub mrowienie podczas zabiegu, a niektórzy mówią, że widzą kolory i inne wymiary. Dla niektórych to doświadczenie wywołuje reakcję emocjonalną. Najczęstszą reakcją jest jednak uczucie spokoju, relaksu i dobrego samopoczucia.

Po zabiegu możesz czuć się bardzo zrelaksowany lub pobudzony. Nie ma dobrego lub złego sposobu na doświadczenie Reiki. 

Ile sesji będę potrzebować?

To będzie się różnić w zależności od osoby. Należy pamiętać, że uzdrawianie Reiki jest procesem, dlatego może zająć kilka sesji. Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej przewlekłe i długotrwałe są problemy, tym więcej sesji będzie wymagać. I to jest mega istotne 

Twój lekarz może zalecić liczbę i / lub odstępy między sesjami. Powinieneś jednak samemu podjąć decyzję o rozstawie zabiegów.

Twój lekarz może zasugerować serię sesji. Cztery sesje to tradycyjna rekomendacja i dają czas na ocenę korzyści, jakie otrzymujesz. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, jak najlepiej rozłożyć sesje tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i harmonogramowi.

W przypadku poważnych problemów zdrowotnych, praktykujący Reiki często zalecają cztery sesje w ciągu czterech dni. Nie muszą być one podawane przez tego samego lekarza.

Podobnie jak w przypadku wszystkich sesji terapii holistycznej i uzupełniającej, Reiki nie ma na celu zastąpienia konwencjonalnej opieki medycznej lub porady. Jeśli martwisz się o swoje zdrowie, skonsultuj się z lekarzem.

 Zapytaj o szczegóły pozwól sobie pomóc .

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska +48 577-101-675

Wielka Brytania  +44 7511-961-102


RECENZJE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mistrzowska Liczba 77

Mistrzowska Liczba 77 Witajcie WSTĘP Mistrzowskie liczby to kolejno:  11, 22, 33,  44 ...  aż do  99   Osoba urodzona pod mistrzowską wibra...