czwartek, 12 października 2023

Piątek Trzynastego ♀ Energia Bogini

Piątek Trzynastego ♀ Energia Bogini

Bądźmy szczerzy, każdy z nas kiedyś unikał chodzenia pod drabinami, szukał nieuchwytnej czterolistnej koniczyny, kupił los na loterię, lub splunął za siebie po tym, jak przebiegł mu czarny kot. Świat jest pełen dziwnych i cudownych przesądów, a biorąc pod uwagę dzisiejszą niepomyślną datę – piątek 13, ludzie z pewnością wezmą sobie do serca przerażające historie i zmienią swoje zachowanie, aby uniknąć pułapek związanych z tym "strasznym" dniem. Te przesądy odnoszą się również do zwierząt, a wiele krajów na całym świecie postrzega różne zwierzęta jako dobre lub złe znaki.

Najbardziej niesławny jest czarny kot. Ludzie postrzegają je jako zwiastuny horroru. Potem jest całe to Halloween i czarownice. Wadą tego hokus pokus jest to, że czarne koty są jednymi z najczęściej porzucanych stworzeń domowych.

Czarne koty nie przynoszą szczęścia ani pecha, ale potrzebują domów na zawsze. Jeśli wniesiesz trochę magii do ich życia, one z pewnością wniosą trochę miłości do Twojego.

Piątek Trzynastego – przesąd uznający dzień za pechowy

Od dawna uważany za zwiastun pecha, podobnie jak przejście pod drabiną, przejście przez ścieżkę z czarnym kotem lub stłuczenie lustra, wiele osób trzyma się mocno przekonania, że ​​piątek trzynastego przynosi pecha. 
Strach przed piątkiem trzynastego jest nazywany paraskewidekatriafobią -słowo to powstało z greckich słów paraskevi (piątek), dekatreis (trzynasty) i fobia (strach) oraz  friggatriskaidekafobia od Frigga (angielski wariant staronordyckiego Frigg , nordyckiej bogini, od której imienia piątek został nazwany) triskaideka-„ trzynaście ” ze starogreckiego + fobia . 
Czy jest coś, czego powinniśmy  się obawiać naprawdę ?
Od lat ludzie mówią , że piątek 13-go to bardzo pechowy dzień. 
Na cześć tej daty powstały serie  horrorów, a badania wskazują również, że liczba wypadków wzrasta w piątek 13

Ale skąd to wszystko?
W czasach patriarchalnych piątek 13 był uważany za dzień Bogini. 
Uznano, że jest to dzień oddawania czci Boskiej Kobiecości, która żyje w nas wszystkich, oraz cześć cykli stworzenia, śmierci i odrodzenia.
Piątek 13 był uważany za bardzo potężny dzień do manifestacji, uhonorowania kreatywności i świętowania piękna, mądrości i pożywienia duszy.
Piątek to Dzień Wenus    i wszyscy wiemy, że Wenus jest uosobieniem kobiecej energii.
Jej energia dołącza do nas pod koniec tygodnia, aby uczcić minione dni i przypomnieć, że ważne jest, aby odpocząć, zrelaksować się i bawić.
Jako społeczeństwo wszyscy czekamy na piątek (dzień Wenus) i wszyscy naturalnie odczuwamy relaks i reset  w jej pocieszającej energii.
Piątek to idealny dzień na przyjęcie Wenus jako energię i skupienie się na kreatywności, pięknie i zmysłowości.
Energia Wenus zachęca nas również, aby dostroić się do naszej otwartej kobiecej energii, aby stymulować naszą kreatywność i wprowadzać na świat sztukę, muzykę i uzdrawianie.

Liczba 13 zawiera również niezwykle silną kobiecą energię i jest uważana za liczbę śmierci i ponownych narodzin, stworzenia, płodności oraz krwi.

Wynika to z faktu, że każdego roku mamy 13 cykli księżycowych, a przeciętna kobieta również doświadcza 13 menstruacji  rocznie.
Jeśli miesiączki kobiety są zsynchronizowane z cyklem Księżyca, zrzuci ona podszewkę na Księżyc w nowiu i owuluje na Księżycu w pełni.
Średnio trzynasty przypada w środku cyklu księżyca i reprezentuje punkt pośredni między śmiercią a ponownym narodzeniem.
 Punkt środkowy między nowiem, gdzie kobieta zrzuca (śmierć), a pełnią, gdzie kobieta owuluje (odradza się).
W czasach patriarchalnych, gdy kobieta krwawiła, uważano ją za ucieleśnienie boskich i magicznych mocy.
 Wszyscy uważali ją za swoją mądrość i umiejętność przekazywania intuicyjnych i psychicznych wiadomości.
Kiedy owulowała, uważano ją za szczyt jej mocy i świętowano za jej zdolność do przyjmowania, utrzymywania i tworzenia nowego życia.
Wraz z postępem cywilizacji kobiety poczuły się zawstydzone, gdy były w tym stanie, i zignorowały swój niesamowity potencjał tworzenia i utrzymywania przestrzeni dla nowego życia.
Takie podejście przyczyniło się również do tego, że piątek 13 jest pechowym dniem.
Kalendarz księżycowy składa się również z 13 miesięcy, co dodatkowo wspiera 13 jako posiadających kobiecą moc.

Księżyc reprezentuje również kobiecą energię i pomaga nam zrozumieć emocje i wrażliwość oraz poradzić sobie z nimi.
Na wykresie astrologicznym Księżyc rządzi nie tylko naszymi emocjami, ale także naszym potencjałem i sposobem, w jaki decydujemy się wyrażać poprzez życie. W rzeczywistości dla wielu ludzi zrozumienie ich znaku Księżyca może często pomóc w zwiększeniu świadomości niż ich znak Słońca.
Łącząc piątek i liczbę 13 razem, widać, że piątek 13 jest w rzeczywistości bardzo potężnym dniem dla kobiecej energii i kreatywności.
Jest to również niezwykle potężny czas śmierci i odrodzenia, ponieważ reprezentuje ten środkowy punkt w cyklu między czymś nowym, a czymś "wymykającym się".
Piątek 13 był często wysoko ceniony przez kobiety i pogańską społeczność, a wiele rytuałów i zaklęć jest często przeprowadzanych w tym dniu, aby maksymalnie wykorzystać tę piękną energię. 
Przyczyniło się to również do strachu wokół piątku 13, ponieważ był to ważny dzień dla wielu, którzy czcili cykle przyrody (często nazywane czarami).
Wszyscy mamy w sobie kobiecą energię, więc piątek trzynasty jest nie tylko dla kobiet. Jest to dzień, w którym wszyscy możemy uhonorować lub posiadać zdolności do tworzenia i otrzymywania energii z otaczającego nas świata.

Piątek 13 nie jest pechowym dniem. 

Piątek 13 jest dniem Bogini i jest pięknym dniem na tworzenie i świętowanie życia. 
To piękny dzień, aby dostroić się do swoich emocji i wrażliwości oraz podziękować pięknej Bogini, która żyje w nas wszystkich.
Ja osobiście uwielbiam ten dzień ,zawsze tego dnia otrzymuje od Wszechświata szczęście. Zawsze spotyka mnie coś miłego .
A jak to jest z Tobą?- zachęcam do komentowania .

Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mistrzowska Liczba 77

Mistrzowska Liczba 77 Witajcie WSTĘP Mistrzowskie liczby to kolejno:  11, 22, 33,  44 ...  aż do  99   Osoba urodzona pod mistrzowską wibra...