III stopnie Reiki: czym są i co oznaczają?Kiedy po raz pierwszy rozpoczęłam podróż, aby zostać praktykującym Reiki, niewiele wiedziałem o różnych poziomach Reiki , mistrzostwa i ich znaczeniach. Jednak ogólne zrozumienie poziomów z góry może pomóc nie tylko tym, którzy chcą zostać praktykami  Reiki, ale także tym, którzy szukają uzdrawiającej  terapii. Słowo Reiki można przetłumaczyć z japońskiego jako „energia duchowa”. Słowo to odnosi się raczej do energii niż systemu czy nauk.

Praktykujący Reiki, który bada system Reiki, uczy się metod, które zostały opracowane przez założyciela Mikao Usui na początku XX wieku, które wykorzystują „Reiki” do leczenia samego siebie i stania się całością.

Wpływy na Mikao Usui (1865-1926), a co za tym idzie na jego nauki (znane dziś jako system Reiki), pochodziły z jego japońskiej praktyki sztuk walki, szintoizmu (tradycyjnej japońskiej religii ludowej), japońskiego buddyzmu (mianowicie Tendai). i Shugendo (duchowa praktyka górska). Oczywiście japońska kultura i filozofia, które były widoczne za życia Mikao Usui, miały również wielki wpływ na to, co rozwinęło się jako system Reiki.

Jakie są trzy poziomy Reiki?

Chociaż niektóre elementy każdego poziomu są ustandaryzowane, każdy Mistrz Reiki naucza ich nieco inaczej. Zazwyczaj są trzy (czasem cztery) poziomy treningu Reiki ,osobiście uważam że jak to jest możliwe że będąc Nauczycielem nie jesteśmy Mistrzem w danej dziedzinie i jak można być Mistrzem który nie potrafi przekazać czy  dzielić się wiedzą ??????  Otóż są  ludzie którzy pomimo osiągniętego III stopnia nie nauczają i to ich świadomy wybór który trzeba uszanować. 

Poziom Mistrzowski Reiki jest tradycyjnie uważany za poziom Nauczyciela

 Tak czy inaczej każdy z nich koncentruje się na „dostrojeniu” (ceremonia dostrojenia ), edukacji i praktyce.

Dostrojenie jest tym, co sprawia, że ​​Reiki różni się od innych form uzdrawiającego dotyku i pracy z energią. Ceremonia ta, zwana po japońsku Reiju (Ray-joo), jest wykonywana przez Mistrza Reiki na każdym poziomie, aby otworzyć i rozszerzyć główne kanały energetyczne ciała ucznia, umożliwiając przepływ uniwersalnej energii, znanej również jako Qi/Chi/Ki  swobodniej i głębiej przez nich. Ma tendencję do usuwania blokad w ciele i może prowadzić do znacznych zmian energii w jednostce. Wielu przejdzie intensywny okres samorozwoju po ich dostrojeniu. Możesz myśleć o procesie dostrajania jak o przekazywaniu energii: Mistrz przekazuje energię uczniowi, który następnie posiądzie ją na całe życie.

Oto bardziej szczegółowy podział trzech poziomów Reiki i każdego z dostrojeń:


Reiki stopień I: Shoden
Shoden I stopień Reiki
Shoden I stopień Reiki 

Stopień  I  to dostrojenie  praktykującego Reiki i jest otwarta dla każdego. Podczas I stopnia  nacisk kładziony jest na otwarcie kanałów energetycznych na poziomie fizycznym, pozwalając praktykującemu połączyć się z uniwersalną energią siły życiowej, która płynie z kosmosu przez czubek głowy i w dół do serca i rąk. 

Wielu Mistrzów Reiki  zachęca uczniów do skupienia się na praktykowaniu Reiki na sobie, a tym samym pokonywanie własnych przeszkód. Shoden uczy, jak praktykować uzdrawianie siebie i podstaw pomagania innym. Na tym poziomie uczeń podąża ścieżką do samopoznania, i to dopiero początek.  


Czego można się spodziewać podczas dostrojenia Shoden:

Dostrojenie do Reiki I początkowo było podawane  w czterech oddzielnych dostrojeniach. Jest wielu  mistrzów , którzy nadal nauczają tą metodą. Inni  zapewniają dostrojenie Shoden podczas jednej , dwóch sesji (ja również skłaniam się ku tej praktyce ,ale nigdy nie jest odgórnie planowana, wszystko staje się dopiero oczywiste podczas samego dostrojenia, dostaję przekazy które maja wpływ na ta decyzję ) . Po pierwszym dostrojeniu  wielu odczuwa fizyczne "objawy" energii w dłoniach – w tym mrowienie, chłód lub ciepło. Wielu praktyków podczas sesji podróżuje w światach równoległych  ,niektórzy cofają się w czasie wracają  wspomnienia  z dzieciństwa w swych przepięknych medytacjach doświadczają cudownego połączenia ze źródłem, spotykają się z Aniołami ,swoimi opiekunami i swoja prawdą. Każda jest niezwykła i wyjątkowa nie ma dwóch takich samych dostrojeń . I nie ma złego ani dobrego sposobu jej przejścia. to nasza indywidualność i świadomość jest przewodnikiem w tej cudownej podroży .

Ze względu na intensywność procesu dostrajania, niektórzy Mistrzowie Reiki zalecają, aby między otrzymaniem dostrojenia poziomu I i II upłynęło co najmniej 21 dni do pełnych trzech miesięcy ,stopień  I jest wymagany do uzyskania stopnia II


Reiki stopień  II : Okuden

Okuden II stopień Reiki
Okuden II stopień Reiki

Stopień II  daje uczniom umiejętności ćwiczenia Reiki na innych i głębszego otwierania kanałów energetycznych. Na tym poziomie uczniowie otrzymują również święte  symbole. W Reiki jest kilka  symboli , a każdy z nich odpowiada określonej energii (moc, harmonia, dystans, mistrzostwo .....) Oczekuje się, że uczniowie będą używać  świętych symboli, aby w bardziej praktyczny sposób wprowadzić uniwersalną energię Reiki do ich codziennego życia. Symbole mogą również pomóc ludziom wysłać  Reiki na duże odległości lub wysłać uzdrawiającą energię wszędzie tam, gdzie może być potrzebna .Uczniowie używają  mantr i  symboli, które pomagają w skupieniu energii. Na tym poziomie odkrywasz swoje ukryte wewnętrzne cechy, takie jak energia Ziemi, Nieba i Serca. Dzięki tym naukom istnieje możliwość rozwinięcia profesjonalnej praktyki leczenia.


Czego można się spodziewać podczas dostrojenia Okuden:

Dostrojenie stopnia II  jest zwykle wykonywane w jednym dostrojeniu, z naciskiem na "otwarcie" czakry serca , punktu środkowego między czakrami fizycznymi i duchowymi. Uczniowie mają zamknięte oczy na to dostrojenie, aby mogli zajrzeć do wewnątrz i w pełni poczuć wpływ tego procesu na serce.

Zaleca się poświęcenie co najmniej sześciu miesięcy do jednego roku między szkoleniem na poziomie II  a szkoleniem mistrzowskim, aby lekcje, których właśnie się nauczyłeś, naprawdę zapadły w pamięć.


Reiki III : Trzeci Stopień Shinpiden -Mistrz Reiki

Shinpiden III stopień Reiki
Shinpiden III stopień Reiki

Na wielu szkoleniach  Trzeci Stopień i Mistrz Reiki mają to samo oznaczenie. Jednak niektórzy nauczyciele oddzielają stopień  III  od Mistrza Reiki. Poziom mistrzowski Reiki jest tradycyjnie uważany za poziom nauczyciela, a mistrzowie są w stanie dostroić nowych praktykujących Reiki. Jednak wielu otrzymuje dostrojenie mistrza wraz z odpowiadającym mu symbolem, ale  nie praktykuje dostrajania innych – stąd rozróżnienie między trzecim stopniem a mistrzem Reiki.

Zostanie Mistrzem Reiki oznacza również głębokie zaangażowanie w praktykę Reiki, a niektórzy uważają, że między osiągnięciem drugiego stopnia a poziomem mistrza powinien upłynąć dużo czasu.

Shinpiden skupia się na rozwoju osobistym i uczy ucznia wykonywania dostrojeń. Na tym poziomie zaczynasz odkrywać więcej tajemnic życia. Jak odnosisz się do siebie i Wszechświata. Można to praktykować przez resztę życia i zawsze jest to osobista praktyka, która może przekształcić się w profesjonalną praktykę nauczycielską, jeśli sobie tego życzysz.

Istnieją również głębsze japońskie zrozumienie kulturowe i filozoficzne, które są nauczane na każdym poziomie, które zostaną wyjaśnione bardziej szczegółowo na odpowiednich poziomach.

Zostanie mistrzem Reiki nie jest końcem podróży; to dopiero początek twojego osobistego i duchowego rozwoju. Mistrz Reiki; nie jest nagle lepszą, mądrzejszą lub bardziej oświeconą osobą niż ktokolwiek inny, oznacza to po prostu, że jako Mistrz / Nauczyciel Reiki możesz teraz przekazywać innym dar uniwersalnej siły życiowej.

Ponieważ poziom mistrzowski jest nauczany różnymi metodami, powinieneś medytować, PRAKTYKOWAĆ by odnaleźć wskazówki    która ścieżka jest dla ciebie odpowiednia . Poświęcić warto czas i uwagę na wybór również odpowiedniego Mistrza.

Poziomy Reiki zapewniają ogólną organizację postępu mistrzostwa Reiki. Ponieważ szkolenia  Reiki są prowadzone i organizowane przy użyciu wielu różnych metod, ważne jest, aby zbadać i znaleźć odpowiedni dla siebie format oraz nauczyciela .

Istnieje pięć głównych elementów, które składają się na kompletny system Reiki:

  • Rozwijanie skupienia duchowego i mentalnego

Następuje to poprzez pracę z wskazaniami i, tradycyjnie, poezją napisaną przez cesarza Meiji.

  • Techniki i medytacje

Te tradycyjne praktyki są nauczane na wszystkich trzech poziomach.

  • Uzdrawianie praktyczne

Jest to fizyczny aspekt, który można wykorzystać na sobie lub innych w celu uzdrawiania.

  • Cztery mantry i symbole

Cztery mantry i symbole. Trzy na poziomie II i jeden na poziomie III.

  • Reiju/Dostrojenie

Są one otrzymywane podczas szkolenia Reiki  i nauczane na poziomie Shinpiden.

Reiki nie dotyczy papierkowej roboty, rozkładu zajęć ani żadnego innego ludzkiego harmonogramu. Jest to praktyka energetyczna i dlatego może być doświadczana tylko energetycznie. Reiki to praktyka na całe życie, więc nie należy się spieszyć, aby przejść na wyższy poziom.

Dla każdej osoby będzie odpowiedni czas na przejście na nowy poziom. Kiedy uczeń ukończy Shoden, zajmie trochę czasu na przećwiczenie tego, czego się nauczył i dostosowanie się do nowego poziomu energii w ciele, zanim przejdzie do następnego poziomu nauczania. W dużej mierze będzie to zależeć od sytuacji domowej ucznia i dostępności czasu na praktykę. 

Dziękuje Ci za uważność i poświecenie Twojego czasu na ten artkuł. Mam nadzieje ze już wiesz więcej i gdy przejdzie czas Reiki wezwie  Cię do wspólnej podroży.


JESLI JESTES ZAINTERESOWANY WSPÓLNA PRAKTYKA  ZAPRASZAM 

Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111