O Reiki

O Reiki

DZIEŃ DOBRY BARDZO CUDOWNI.

Czym jest Reiki?

Chociaż Reiki jest tradycyjnie używana jako system leczniczy dla ludzi, zwierząt i ziemi, jest również niezwykle skuteczna jako sposób wspomagania w zwiększaniu świadomości, wglądu, mądrości oraz rozwoju osobistego.

Nasze ciała mają charakter energetyczny. Nasze kości rezonują na niższych częstotliwościach, podczas gdy nasza krew, krąży wszędzie i wibruje na wyższych. Ten impuls magnetyczny jest znany jako biomagnetyczne pole. Pole magnetyczne posiada specyficzną zdolność do przenikania ludzkiego ciała. Docierając do każdej komórki organizmu wywołuje różne skutki biofizyczne, m.in. powoduje zwiększone przyswajanie tlenu przez tkanki, indukuje rozszerzenie naczyń włosowatych komórkowych, pobudza ruch komórek, dostarcza tlen do krwi. 

W tradycjach wschodnich puls ten znany jest również jako Ki lub Prana. Warto zauważyć, że naukowcy odkryli, że pomiar pól magnetycznych ciała za pomocą magneto kardiogramów a magneto encefalogramy często dostarczają dokładniejszych informacji o tym, co dzieje się w ciałach niż tradycyjne pomiary elektryczne.

Kiedy praktykujący wykonuje sesję uzdrawiania, energia emanująca z jego rąk wytwarzają znacznie większy odczyt biomagnetyczny (7-10 Hz – zakres Theta i Alpha) niż u osób niepraktykujących. 

Te częstotliwości są związane z uzdrowieniem fizycznym.

Zadowolenie, relaksacja, zmniejszenie uczucia stresu, strachu i niepokoju oraz redukcja a w niektórych przypadkach eliminacja chorób fizycznych i uporczywych stanów jest powszechna obserwacje po sesji/sesjach Reiki. Istnieje niezliczona ilość  przypadków i anegdotycznych badań weryfikacja efektów sesji Reiki. Podczas sesji Reiki praktykujący kładzie ręce nad biorcą ,praktyk przewodzi uniwersalną energię z ramion wzdłuż rąk aż do dłoni stamtąd zostaje ona wciągnięta przez ciało biorcy. Podczas sesji Reiki praktykujący nie polega na własnej osobistej energii, otwiera się jako kanał skupiający energię z otaczającego go świata, łącząc się również z kosmiczną energią Wszechświata.

Ludzie rodzą się z wrodzoną inteligencją Reiki która oświetla nasze ciało, umysł, stymulując równowagę i wzrost. Jednak z biegiem czasu nawyki i wybory, które nie służą naszemu najwyższemu dobru, mogą "dławić" ten przepływ energii skutkujący utratą witalności i ostatecznie brakiem równowagi. To, co odróżnia Reiki od innych form terapii , to dostrojenia, które uczeń otrzymuje. Te dostrojenia otwierają kanały w człowieku, dzięki czemu mają więcej bezpośredniego kontaktu z uniwersalną siłą życiową. Po dostrojeniu kanały te są otwarte na zawsze. Te dostrojenia pomogą również odbyć się na odległość.

Dostrojenia maja na celu doładowanie "ucznia" i podniesienie jego wibracyjnej energii do najwyższego poziomu możliwego z Reiki stopnia pierwszego, drugiego i trzeciego.

Poniżej opis dostrojenia stopnia pierwszego (4 inicjacje) oraz kolejno zachodzące zmiany w kanałach przy kolejnych stopniach. (materiał pochodzi ze szkolenia Academy of Energy Crd.)

DOSTROJENIA REIKI
Dostrojenia Reiki Usui 

Reiki nie tworzy nowych umiejętności u praktykującego, zamiast tego ujawnia zdolności, które zupełnie nieświadomie może posiadać . 

Podobnie jak podłączenie lampy do gniazdka, w którym jest już prąd, Reiki pomaga praktykowi nawiązać połączenie. Wszystko, co praktykant musi zrobić, aby aktywować energię to położyć ręce na sobie lub innych a w przypadku zabiegu na odległość  wizualizować zabieg. 

Chociaż istnieje wiele metod, które zostały opracowane, aby stymulować przepływ energii w ramach ciała-umysłu, w porównaniu Reiki jest łatwe do nauczenia i praktykowania. Jest to również modalność, która przynosi korzyści zarówno praktykującemu, jak i odbiorcy i może być wykorzystany jako niezwykle skuteczne narzędzie dla rozwoju osobistego, a także uzdrawiania na wszystkich poziomach. 

Po uzyskaniu dostrojenia pierwszego stopnia jesteś gotowy do pracy z uniwersalną siłą życiową. 

Z czasem, praktyką i doświadczeniem opanujesz umiejętności i techniki związane ze sztuką Reiki. Traktuj wczesne miesiące jako doświadczenie edukacyjne, jako praktykę; to da Ci czas potrzebny na rozwinięcie pewności siebie i swoich umiejętności. Pamiętaj, że im więcej będziesz pracować z Reiki, tym bardziej będziesz intuicyjny, podniesiesz wibracje i będziesz doświadczał bardziej zrównoważonego życia. 

Uzdrawianie siebie jest punktem wejścia do rozwoju osobistego i samopoznania. Reiki to nie tylko narzędzie do leczenia; zapewnia również ochronę i osobistą przemianę na wszystkich poziomach. Niejednokrotnie robiąc postęp na nowej ścieżce, napotkasz przeszkody i niepowodzenia w swoim życiu, ale z Reiki będziesz miał siłę i świadomość, aby sobie z nimi poradzić. Nawet jeśli nigdy nie używasz Reiki, aby leczyć innych oprócz siebie i swoich ukochanych zwierzaków, znajdziesz nowe poczucie równowagi i pokój w Twoim życiu. 

Nie ma innej metody samoleczenia tak prostej i tak skutecznej jak Reiki. Ponieważ Reiki jest zawsze do Twojej dyspozycji, gdy czujesz się zmęczony, zestresowany lub masz jakieś bóle, możesz złagodzić je, po prostu kładąc ręce na ciele.

 Nieskończona mądrość Reiki dojdzie wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Za każdym razem, gdy używasz Reiki na sobie, podnosisz poczucie własnej wartości i miłość do siebie. Odkryjesz swoją misję w życiu i staniesz się bardziej współczujący oraz kochający .

Przeznacz codziennie trochę czasu na samoleczenie. Wykonywanie Reiki z samego rana da ci pozytywny impuls na nadchodzący dzień. Również samoleczenie wieczorem będzie cudowna sprawą, zrelaksuj się i odpręż.

Pamiętaj, im częściej używasz Reiki, tym staje się ona w Twoich rękach silniejsza. Codzienne użytkowanie może przedłużyć Twoje życie o kilka lat.

Jeśli podczas swojej  podróży Reiki masz ciekawe doświadczenia, podziel się nim. Udostępnię Twoje cudowne doświadczenia które mogą przynieść korzyści każdemu. Im więcej będziemy o tym rozmawiać ,tym więcej nas będzie. Świat wtedy będzie cudowniejszy . 

Jestem zaszczycona , że jestem na tej ścieżce z wami i mam nadzieję, że będziecie kontynuować praktykę Reiki nie tylko w formy sesji, ale także w WASZYM życiu.

Życzę Nam miłości, i światła płynących z Reiki

autor: Wioletta Tylman -Academy of Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102
Komentarze

  1. Witam ja właśnie jestem po sesji Reiki i w dalszym ciągu czuje w ciele ta energie , czuje napięcia , uczucia gorąca , tak jak by od stup energia szła w górę. Ciężko to opisać bo czuję gorąco w miejscach gdzie fizycznie odczuwałam ból ,np po pracy czy wysiłku w tych miejscach aż mnie pali. Więc zaczynam przygodę z Reiki i pracę nad sobą . Pozdrawiam za jakiś czas napisze co u mnie ,jak rozwinę się w tym temacie .

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak jak najbardziej jest to możliwe ,Reiki jest przecudowna

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111