piątek, 7 stycznia 2022

Na czym polegają dostrojenia Reiki?

 

Na czym polegają dostrojenia Reiki?
Jedną z najbardziej dziwnych i tajemniczych rzeczy dotyczących Reiki dla tych, którzy po raz pierwszy mają z nią kontakt , jest proces dostrojenia. Wiele słyszałam błędnych informacji ,mitów na ten temat i dlatego chciałabym  podzielić się z wami doświadczeniami swoimi i wielu wielu innych ludzi którzy praktykują pracę z tą piękna energią .

Wiem słowo „dostrojenie” pozostawia trochę tajemnicy. Brzmi to jak niejasna i nieznana rzecz, której nie można objąć umysłem, ponieważ w doświadczeniu nie ma nic, z czym można by to porównać. Dla niektórych może to nawet wydawać się trochę przerażające. 

Zbadajmy więc dostrojenie i zrozummy, co to jest, co robi, jak się go  czuje i co dzieje się później.

Dostrojenie jest częścią procesu treningu Reiki. Jest to coś, do czego szkolony jest tylko Mistrz Reiki. Proces ten można postrzegać jako osiągnięcie dwóch rzeczy. Jednym z nich jest bardzo intensywne uzdrowienie odbiorcy, które wnika bardzo głęboko w kanały energetyczne, otwierając je i oczyszczając. To otwiera drogę do szybkiego uzdrowienia dla nowo dostrojonego praktykującego Reiki. Otwarcie i oczyszczenie tych kanałów energetycznych nie tylko pozwala na większe uzdrowienie, ale także pozwala energii Reiki przepływać przez nie swobodniej, tak że odbiorca dostrojenia będzie teraz swobodnie otrzymywać Reiki przez cały czas, szczególnie gdy zamierza je otrzymać, a także pozwoli Reiki przenosić się przez nie, przepływając łatwiej przez te kanały energetyczne.

Na czym polegają dostrojenia Reiki?

Wszyscy mamy Uniwersalną Energię przepływającą przez nas i wokół nas. W rzeczywistości jest wszędzie. Dostrojenie Reiki pozwala nam otworzyć się na tę energię i stać się bardziej świadomym jej niż normalnie. Dosłownie nas do tego dostraja. Kiedy przychodzimy na świat jako niemowlęta, jesteśmy o wiele bardziej dostrojeni do tej energii, a kiedy przyzwyczajamy się do naszego  świata, tracimy jej świadomość. 

Dostrojenie do Reiki pomaga nam otworzyć na to naszą świadomość.


Jakie to uczucie uzyskać dostrojenie?

Otrzymanie dostrojenia do Reiki jest potężnym doświadczeniem duchowym , ponieważ twoje energetyczne ścieżki są otwierane przez mistrza Reiki. 
To energetyczne otwarcie pozwala energii Reiki swobodnie przepływać przez twoje ciało, wpływając na twoje zdrowie i zdrowie innych.
Poczucie dostrojenia się do Reiki jest osobiste, ale uczniowie często zgłaszają, że czują rozjaśnienie ciała i mrowienie od głowy do palców stóp, gdy ścieżki energii Reiki są otwarte.
Otwarcie dostrojenia ma wpływ na wzmocnienie innych ścieżek uzdrawiania energetycznego i kanałów ,a uczniowie twierdzą, że otrzymanie dostrojenia powoduje zwiększoną intuicyjną świadomość i wzmacnia wrodzoną wrażliwość psychiczną.
Większość ludzi, którzy mają dostrojenie Reiki, nawet na pierwszym poziomie, może od razu poczuć energię przepływającą przez ich ciało, ręce, a czasami stopy. To nie zdarza się każdemu, a niektórzy zgłaszają tylko drobne doznania lub wcale. Mogą nie czuć przepływającej przez nich energii, ale kiedy będą praktykować Reiki na innych , energia staje się  odczuwalna i widoczna staje się  zmiana. Wykonując samoleczenie Reiki po dostrojeniu, nawet nowo dostrojeni odczują spokój. Postrzeganie wrażeń jest nieco inne dla każdego i będzie się różnić w zależności od sesji, co jest zupełnie normalne.

Jak przygotować się do dostrojenia?

To, jak przygotowujesz się do dostrojenia do Reiki, zależy od twojej osobistej praktyki duchowej. Otwarcie ścieżki energetycznej nie jest sprawą lekką i chociaż nie jest absolutnie konieczne robienie czegokolwiek w celu przygotowania się do dostrojenia , większość uczniów decyduje się na ponowne połączenie z własną praktyką duchową przed ich dostrojeniem , aby wzmocnić ogólne efekty dostrojenia i zmaksymalizować jego transformacyjną moc.

Jeden z zalecanych planów przygotowania się do dostrojenia do Reiki obejmuje 1- 3 dniowe oczyszczenie przed dostrojeniem . Unikaj spożywania ciężkich pokarmów, ogranicz lub wyeliminuj kofeinę, cukier, tytoń , alkohol. Poświęć czas na czytanie lub medytację zamiast oglądania telewizji. Podejmij świadomy wysiłek, aby uwolnić negatywne emocje, takie jak gniew czy zazdrość.

Wszystkie te przygotowania pomogą ci być bardziej gotowym do zaakceptowania duchowej przemiany i zachęcą do dostrojenia się do głębokiego, długoterminowego wpływu na twoje życie i samopoczucie.

Co dzieje się podczas inicjacji?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ceremonia inicjacji musi pozostać tajemnicą i dlaczego , oraz dlaczego uczniowie powinni  zamknąć oczy podczas dostrajania 

Takie pytania są dość normalne i zrozumiałe. Powodem tajemnicy jest zachowanie rytuałów świętych i pielęgnowanych przez Mistrza Reiki i ich uczniów. 
Zamknięte oczy pozwalają odbiorcy dostroić się do środka i skupić na doświadczeniu, pomaga także Mistrzowi Reiki skoncentrować się na tym, co jest złożonym zestawem procedur.

Podczas inicjacji Mistrz Reiki używa starożytnych symboli i mantr (świętych słów, które aktywują i kierują pewnymi energiami) odkrytych przez dr Usui, aby połączyć ucznia z uniwersalną siłą życiową.

Dr Hayashi pięknie opisał to pani Takacie : 

„Uniwersalna siła życiowa jest tak duża, że nie możemy jej zmierzyć, tak głęboko, że nie  możemy jej pojąć, dlatego w języku japońskim nazywamy to Reiki”

Kontynuował :

„Jest to porównywalne ze stacją radiową, nadającą wszędzie fale radiowe. 
Nie ma przewodów łączących stację radiową z domem, ale kiedy włączysz odbiornik i dostroisz 
się do fal radiowych ze stacji, otrzymasz to, co wysyłają. Podobnie zasady Reiki są takie same. 
Energia jest wszędzie; podróżuje w przestrzeni bez drutów. Po połączeniu się z energią przepływa ona automatycznie, 
na zawsze. 
Jest to energia uniwersalna i niezmierzona, a jej moc jest nieograniczona”.

Dostrojenie do Reiki

Co się dzieje po inicjacji?
Kiedy otrzymasz pierwsze zestrojenie podczas ceremonii inicjacji, energia zacznie 
przepływać przez twoje ręce na myśl o uzdrowieniu.
Rozpoczniesz także 21-dniowy cykl oczyszczania i detoksykacji poprzez czakry. Strojenie Reiki ma potężny wpływ leczniczy na ciało, ducha i umysł, aktywując wszystkie siedem  czakr, zaczynając od korzenia i kończąc na czakrze korony - każda trwa około 24 godziny. Dzieje się to trzy razy.
Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy w zależności od tego, jak sprawny i zdrowy jesteś. Im bardziej jesteś "toksyczny", tym bardziej będziesz świadomy procesu oczyszczania. 
Twoje ciało przygotowuje cię do uzdrowienia. Kiedy toksyny znikną z twojego 
organizmu, twoje ciało może pracować na najwyższym poziomie do uzdrowienia. Cały system zostanie ponownie dostosowany i ponownie zrównoważony.
Mogą wystąpić objawy fizycznego oczyszczenia i detoksykacji, takie jak katar, bóle głowy ,biegunka itp.
 Energia uzdrawiająca działa na wszystkich poziomach ciała, ducha i umysłu. Proces ten może być czasem bardzo emocjonalny i wyczerpujący, gdy energia Reiki idzie do pracy nad emocjonalnymi i fizycznymi blokadami, bliznami i bagażem, które twoje ciało zbierało i magazynowało przez całe życie.

Nie ma powodu do niepokoju, ciało po prostu wypłukuje się z toksyn i obciążeń . 

Ale zauważyłam również że wiele osób wychodzących z mojej linii przekazu nie ma żadnych oznak w/w ,wręcz przeciwnie ,latają pełni energii tak jak by wypili cysternę REDBULL-a z kawą. Tryskają energią, są szczęśliwi ,mają wrażenie że mogą "z buta"  przemierzyć cały świat ;-)

Ja sama miałam jeden dzień oczyszczenia i tylko przy inicjacji I stopnia trochę pochodziłam do toalety i tyle . Ale co działo się później było przepięknym doświadczeniem i te wrażenia zostaną ze mną do końca życia .

Reiki
Po inicjacji dobrym pomysłem jest spędzenie nieco więcej czasu nad sobą w ciągu dwudziestu jeden dni. Wykorzystaj czas na samoleczenie i refleksję. Połóż dłonie na wszelkich bólach i dolegliwościach, które mogą wystąpić i pozwól Reiki złagodzić dyskomfort i przyspieszyć proces gojenia. Dostrojenie „włącza” dodatkowy przypływ mocy, który napędza całe życie.  
Im więcej używasz Reiki w tym czasie, tym staje się silniejsza. Nabierz nawyku oddawania się Reiki przed zaśnięciem w nocy i rano po przebudzeniu. 
Pamiętaj, gdy już dostroisz  się do uniwersalnej siły życiowej, możecie zacząć przekazywać uzdrawiającą energię Reiki sobie i innym. 

Mądrość Reiki
Mądrość Reiki zrobi wszystko, co konieczne, aby uwolnić cię od lęków i barier, które uniemożliwiają prowadzenie szczęśliwego, spełniającego się życia. Jeśli odczuwasz emocje i chcesz płakać, krzyczeć, pozwól, aby tak się stało. 
Uwolnij więzy, które łączą cię ze starymi nawykami i stylem życia. 
Reiki jest jak odrodzenie. 
Możesz oczyścić ciało i ducha i umysł i zacząć od nowa. 
Zaufaj uzdrawiającej mocy Reiki.
Niektóre reakcje mogą wydawać się nieprzyjemne, ale przyjmując je jako część osobistego procesu leczenia i nie przywiązując do nich zbytniej wagi, wkrótce miną. 
Reiki nigdy nie jest wysyłane, zawsze jest pobierane przez kanał. Jest to jedna z głównych różnic między Reiki a uzdrawianiem magnetycznym lub duchowym. Ponieważ energia jest pobierana przez kanał przez odbiorcę (ciebie), w przeciwieństwie do kierowania przez uzdrowiciela, praktykujący Reiki nigdy nie poczuje się wyczerpany ani nie przyjmie stanu pacjenta. 
Przeciwnie, praktykujący również otrzymuje samoleczenie, gdy energia Reiki przepływa przez nie do odbiorcy. 
Twoje zdolności psychiczne, intuicyjne i kreatywne wzrosną od 50 do 80 procent. Podnosząc swój poziom wibracji, rozpoczniesz proces transformacji na wszystkich poziomach i aspektach swojego życia. 


Czy dostrojenie wymaga odnowienia?

Kiedy już dostroisz się do Reiki, energia Reiki będzie płynąć przez ciebie przez resztę twojego życia . Twoja zdolność do kierowania i przenoszenia energii Reiki pozostaje z tobą, ponieważ dar Reiki podąża za tobą i pomaga ci przez resztę życia.

Jakie są korzyści z odbierania dostrojenia na odległość?

Zajęcia stacjonarne są często prowadzone szybko, bez dużej ilości czasu dla uczniów na włączenie informacji. Dostrojenia są podawane masowo pod koniec zajęć, bez czasu na przygotowanie się uczniów do głębokiej duchowej przemiany, jaką pociąga za sobą dostrojenie. Poprzez studiowanie zdalnie , jesteś w stanie nauczyć się i włączyć korzyści Reiki w swoim własnym tempie, i wziąć kilka dni, aby przygotować się do dostrojenia przed otrzymaniem go.

I to moja ulubiona metoda, po kilku spotkaniach-rozmowach  online z uczniem mam pewność że wie wiele ,mam pewność że rozumie jak przeprowadzić zabiegi na sobie, innych ,jak położyć dłonie ,otworzyć się na przekaz energii itd.

Reiki to praktyka energetyczna, a większość Reiki, którą otrzymujesz i dostarczasz przez resztę swojego życia, będzie odbywała się na odległość.
Tak , już po II stopniu możemy robić zabiegi na odległość niczym się nie różnią od stacjonarnych dzięki świętym znakom możemy działać w czasie i przestrzeni .
Zdalne rozpoczęcie podróży z Reiki pomaga przygotować się do życia w Reiki bez granic.
Wszyscy żyjemy w niezwykle stresującym i gorączkowym świecie, który może mieć wpływ na naszą całkowitą istotę. Reiki pomaga kontrolować, w jaki sposób ciało i duch naszego umysłu reaguje zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie na często negatywne i destrukcyjne bodźce zewnętrzne z naszego świata. 
Przy regularnym stosowaniu Reiki zredukuje ekstremalne wzloty i upadki życia, stopniowo prowadząc do nowej zrównoważonej egzystencji. 

Dostrojenie Reiki – Jeden na Jeden

Szkolenia Reiki są dostępne dla tych, którzy chcą nauczyć się, jak prowadzić sesje Reiki. Reiki jest proste i łatwe do nauczenia; każdy może się tego nauczyć i nie ma żadnych warunków wstępnych. Kiedy już się nauczysz, możesz dać Reiki sobie i innym.

Seminarium  Reiki Poziom I

Jest przeznaczona dla tych, którzy chcą otworzyć się na ukierunkowanie energii Reiki. Uczy wyczuwania energii i leczenia siebie i innych.

Seminarium Reiki Poziom II

Jest przeznaczona dla tych  osób, które są zainteresowane profesjonalnym oferowaniem Reiki innym. Zostaniesz wprowadzony do świętych symboli Reiki w celu zwiększenia mocy, uzdrawiania emocjonalnego / psychicznego i uzdrawiania na odległość. Uczy, jak wzywać energię i wysyłać uzdrawiającą energię w czasie i przestrzeni. Możesz wysłać energię na drugi koniec świata do biorcy który potrzebuje uzdrowienia 

Seminarium Reiki Poziom III Mistrz - Nauczyciel 

Jest przeznaczona dla tych osób, które są zainteresowane nauczaniem Reiki innych i dla tych, którzy naprawdę chcą stać się latarnią światła. Te zajęcia nauczą Cię procesu dostrajania na wszystkich trzech poziomach. Przygotuj się na to, że zmieni się całe Twoje życie. Reiki nie będzie już tylko jednym elementem twojego życia duchowego, ale stanie się całym twoim życiem. Bycie Mistrzem Reiki to nie tylko praca, ale powołanie. Nie tylko będziesz nauczać i inicjować, ale także pomagać uczniom na ich duchowej ścieżce .

Wybierz się w podróż do swojej uzdrawiającej przestrzeni. Przestrzeń ciszy i spokoju. Przestrzeń, która łączy cię z twoim Wyższym Ja i uniwersalną energią siły życiowej. Połącz się z tym polem potencjału, tą kochającą energią. Poczuj jej  moc. Otwórz się na przyjęcie tej energii i pozwól jej wspierać się w tej podróży życia. 

Zapraszam na sesje indywidualne , zabiegi  na odległość ,oraz Seminarium Reiki i inne  szkolenia   które są prowadzone jeden do jednego. 

autor: Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mistrzowska Liczba 77

Mistrzowska Liczba 77 Witajcie WSTĘP Mistrzowskie liczby to kolejno:  11, 22, 33,  44 ...  aż do  99   Osoba urodzona pod mistrzowską wibra...