Ścieżka świadomości -Przebudzenie w etapach

Co tak naprawdę oznaczają etapy przebudzenia świadomości? …   Można śmiało powiedzieć, że przebudzenie jest podróżą zmiany od ograniczenia do wolności, od nieświadomości do świadomości. Niezależnie od tego, czy świadomie wybieramy tę podróż, czy jest to nieoczekiwane doświadczenie, które popycha Cię na tę ścieżkę, po jej rozpoczęciu już nie ma odwrotu.

To prawda, że ​​ta podróż może być czasami dość trudna. Ale nie ma znaczenia, jak długa lub trudna ona jest, ponieważ jego niezwykłym celem i jej  znacznie przewyższa wszelkie przeszkody napotkane po drodze. Końcowym rezultatem przebudzenia jest wolność od osobistego cierpienia, jasność umysłu, bezgraniczna radość, wewnętrzny spokój i możliwość prowadzenia niesamowicie satysfakcjonującego życia. Stan pełnego przebudzenia zawiera wszystko, czego kiedykolwiek pragnęliśmy, i wiele więcej.

Gdzie jesteś i co dalej?

W procesie przebudzenia jest 5 etapów, a kiedy zrozumiemy każdy etap i gdzie jesteśmy na naszej drodze, będziemy w stanie rozpoznać znaki  i możliwe trudności, które napotkamy.

Użyj poniższego przewodnika jako sposobu na poruszanie się po etapach przebudzenia, ale pamiętaj, że doświadczenie każdego jest inne. Nie ma dobrego ani złego sposobu na przebudzenie. Jak w sztuce wszystko jest piękne i doskonałe.


Etapy przebudzenia

1. Etap fałszywego ja


Subtelna świadomość, że jest „coś innego”, zaczyna rosnąć.

W pierwszym z etapów Przebudzenia żyjemy całkowicie śpiąc, nawet o tym nie wiedząc. Jesteśmy zakorzenieni w świadomości mas, przechodząc przez ruchy życia i ogólnie przestrzegając reguł kultury i praw społeczeństwa.

Normalne życie.  Pierwszy z etapów przebudzenia

Ogólnie rzecz biorąc, nie kwestionujemy rzeczywistości ani nie szukamy odpowiedzi wykraczających poza to, co jest konieczne do przetrwania i utrzymania naszego stylu życia. Definiujemy naszą tożsamość i żyjemy w ramach konstrukcji religii, kultury i społeczeństwa. Nieprzytomni programowania psychicznego kieruje nami i, w rezultacie, widzimy świat w czerni i bieli postrzegamy dobro i zło. Prawdopodobnie przetworzymy sztywny model świata zgodnie z naszym specyficznym programowaniem.

Ponieważ istnieje wielkie pragnienie dopasowania się i bycia zaakceptowanym, na tym etapie powszechne jest poświęcenie naszych potrzeb i narażenie na szwank naszych wartości, aby uzyskać aprobatę i zostać włączonym do pożądanej społeczności, czy to rodziny, kultury, biznesu, społeczności religijne itp. Poczucie własnej wartości jest prawdopodobnie warunkowe i powiązane z tożsamością lub rolami, które odgrywamy.

Ponieważ ego na ogół kieruje przedstawieniem, prawdopodobnie wierzymy, że jesteśmy wolni, z niewielką lub żadną świadomością, że jest w nas coś wyższego . Możemy wcielić się w setki ról, takich jak ofiara, kochanek, guru, sprawca itp….

Na pierwszym etapie szczęście opiera się na aspektach zewnętrznych, dlatego aby czuć się szczęśliwym, staramy się kontrolować rzeczywistość; innym ludziom, miejscom i doświadczeniom. Chociaż staramy się kontrolować nasze życie, zarówno dla szczęścia, jak i bezpieczeństwa, jest bardziej niż prawdopodobne, że rządzą naszymi emocjami, a nasze działania i reakcje są oparte na naszych uczuciach w każdej chwili.

Nie tworzymy żadnego związku między naszymi myślami / przekonaniami a naszymi doświadczeniami w rzeczywistości i dlatego nie mamy bezpośredniej zdolności do świadomego kreowania naszej rzeczywistości. Pomimo naszej nieświadomej natury, na tym etapie pojawiają się pierwsze oznaki etapów przebudzenia; „natychmiastowe uczucie”, że istnieje coś innego, lub cień wątpliwości, który sprawia, że ​​wątpimy w życie lub rzeczywistość.


2. Etap przesłuchania

Wątpliwości doświadczane na pierwszym etapie zaczynają zamieniać się w sensowne pytania. Doświadcza się pierwszych oznak przejścia od nieświadomego do świadomego.

Ścieżka świadomości -Przebudzenie w etapach
W drugim etapie przebudzenia doświadczamy narastającego dyskomfortu w naszym życiu. Ma się wrażenie, że czegoś brakuje lub coś  jest nie tak. Zaczynamy kwestionować masową świadomość i ważność zasad, wierzeń i praw. Rzeczy, które dawały nam pocieszenie, takie jak religia czy tradycje, nie dają już satysfakcji, a miejsca, w których kiedyś znaleźliśmy odpowiedzi, już nie dają nam pocieszenia.

Kwestionujemy naszą tożsamość, ale wciąż się jej trzymamy, ponieważ musimy nadal demonstrować naszą wartość i nadal nie znamy siebie poza naszą ludzką tożsamością. Kiedy kwestionujemy role, które odgrywamy w życiu, możemy czuć się zagubieni, a nawet zdradzeni przez innych lub ogólnie przez życie. Możemy nawet obwiniać religię, rodzinę, kulturę, rząd lub świat za nasze problemy, a nawet winić konkretne osoby za nasze dysfunkcje. 

Gdy przenosimy odpowiedzialność na innych, czujemy się bezsilni wobec naszego życia; nawet nie zdając sobie sprawy, że aby odzyskać naszą moc, musimy wziąć odpowiedzialność. Na tym etapie moglibyśmy przejść od roli ofiary do ocalałego, ale prawdopodobnie nadal będziemy obwiniać innych i czuć się bezradni.

Zaczynamy zadawać sobie pytanie:

  • Kim jestem?… 
  • Dlaczego tu jestem? … 

Chociaż szukamy odpowiedzi, wciąż trzymamy się pewnych ograniczających przekonań, które trzymają nas w niewoli w znanej nam rzeczywistości. Kiedy próbujemy zakwestionować te przekonania, strach sprowadza nas z powrotem i sprawia, że ​​trochę dłużej wszystko odciągamy.

W naszym zakłopotaniu z rzeczywistością i w poszukiwaniu odpowiedzi możemy doświadczyć wielkiego zamieszania, przytłoczenia, niepokoju, a nawet depresji. „Nadążamy” za naszym życiem, ale potajemnie „przeżywamy pewne ruchy”.

Gdy doświadczamy różnych wyzwań, które mają pomóc nam przejść przez etapy przebudzenia, znośny dyskomfort zamienia się w ból i cierpienie. Kiedy nasze wzmacniające przekonania są demonstrowane w rzeczywistych sytuacjach i związkach, możemy po raz pierwszy zobaczyć nieświadome programy, które rządzą naszym życiem, ale nasze pragnienie dopasowania się i bycia akceptowanym jest silniejsze niż jakiekolwiek pragnienie uwolnienia się. Chociaż jest to początek załamania się naszych wewnętrznych programów, wciąż staramy się udowodnić swoją wartość poprzez naszą wagę i szukając aprobaty dla naszych wysiłków.

Zaczynamy rozumieć, że szczęścia nie można znaleźć w świecie zewnętrznym, ale nadal gramy w tę grę, szukając szczęścia w innych ludziach, miejscach i doświadczeniach.

Na tym etapie może być wiele wyzwalaczy emocjonalnych. Możemy nawet doświadczyć traumy lub przypomnieć sobie traumę z przeszłości . Emocje są na ogół bardzo silne i możemy czuć się bardziej delikatni lub bezbronni. 

To, z czego wciąż nie zdajemy sobie sprawy, to to, że nasze problemy wychodzą na powierzchnię, aby zostać uzdrowione i uwolnione.

Chociaż zaczynamy widzieć świat w zupełnie nowym świetle, wciąż możemy mieć czarno-białe myśli, być może bardziej niż kiedykolwiek. Nie jesteśmy gotowi do wzięcia odpowiedzialności za nasze życie i dlatego nie tworzymy żadnego związku między naszymi myślami a naszymi doświadczeniami w rzeczywistości.

Ponieważ świat zewnętrzny nie zaspokaja już naszego głodu, wkrótce rozpocznie się podróż do wnętrza.

3. Etap introspekcji

Początek rozwoju osobistego/duchowego i początek świadomej ewolucji poprzez samopoznanie.

Ścieżka świadomości -Przebudzenie w etapach
W trzecim z etapów przebudzenia rozpoczynamy podróż introspekcji. Na etapie 2 buntujemy się przeciwko światu zewnętrznemu z niewielkim lub zerowym sukcesem w łagodzeniu naszego bólu, cierpienia lub dyskomfortu, więc teraz wycofujemy się, gdy zaczynamy szukać odpowiedzi w sobie.

Zaczynamy odrywać się od masowej świadomości, uwalniając wiele ograniczających przekonań, które zostały nam zaprogramowane przez naszych rodziców, nauczycieli, kulturę, społeczeństwo, religię i media. Kiedy uwalniamy te przekonania, możemy doświadczyć zarówno bólu, jak i ulgi. Jeśli spędzimy całe życie uwięzieni w przekonaniach, które przyniosły nam emocjonalne cierpienie, fizyczne trudności i brak szczęścia, możemy opłakiwać życie, którego nigdy nie mieliśmy, a jednocześnie możemy odczuć ogromną ulgę, gdy się od nich uwolnimy ograniczenia.

Rozpoznając, jak spaliśmy, możemy wyraźnie zobaczyć, że większość ludzi, których spotykamy, nadal śpi. Staramy  się ich obudzić, ale nasze próby będą postrzegane jako coś dziwnego  i dlatego nie będą nas słyszeć.

Nic dziwnego, że z szeroko otwartymi oczami często doświadczamy większego osądu innych ludzi, społeczeństwa i świata wobec nas samych. Inni mogą wyczuć nasz wewnętrzny osąd życia i odpowiedzieć defensywnie własnym osądem . Jesteśmy postrzegani jako inni, dziwni, a może nawet szaleni. Wcześniej czy później postanawiamy zachować naszą rosnącą świadomość dla siebie; może dlatego , że lepiej milczeć, niż zostać osądzonym. W tym momencie nie mamy już wielkiej nadziei, że inni się przebudzą.

Wciąż skupiamy się na wszystkim, co jest złe w naszym życiu i na świecie, ale jednocześnie mamy siłę, by to odpuścić. Proces odpuszczania jest często „pracą” na tym etapie, a gdy uczymy się odpuszczać , etap 3 to miejsce, w którym możemy pozostawić niesatysfakcjonującą pracę, intymne związki, rodziny, przyjaciół, religie, organizacje i każdą formę życia. I  to odbiera im moc. Możemy oderwać się od ról, które odgrywamy, odrzucić naszą przeszłą tożsamość, a nawet może dojść do całkowitego wycofania się ze społeczeństwa.

Nasz stary model świata zawodzi i nie widzimy już świata czarno-białego, dobrego lub złego. Może narastać poczucie, że wszyscy jesteśmy połączeni, ale jednocześnie możemy czuć się całkowicie odłączeni od jakiejkolwiek innej istoty ludzkiej. Pod wieloma względami mamy do czynienia z dychotomią życia i istnienia.

Najczęstszym atrybutem trzeciego etapu jest samotność . W morzu miliardów ludzi możesz poczuć, że jesteś jedynym, który nie śpi; nikt cię nie rozumie i nie ma z kim się połączyć. 

W tym momencie zaczniesz kwestionować cały ten proces: 

  • Dlaczego rozpoczęła się ta podróż?... 
  • Jaki jest sens wstawania?... 
  • Czy powinieneś być sam?... 

Pomyślisz, że mogłeś być nieszczęśliwy kiedy żyłeś we śnie, ale przynajmniej miałeś przyjaciół, rodzinę i ludzi, którym na tobie zależało. Teraz nie ma nikogo. To wtedy rozważasz „powrót”. Chciałbyś zapomnieć o wszystkim, co teraz wiesz, abyś mógł być częścią rodziny lub społeczności. Tęsknisz za tym, żeby „normalność” pasowała do innych, ale wiesz też, że jest już za późno.

Na tym etapie często pojawiają się problemy z godnością, ponieważ sposoby, które kiedyś okazały się wartościowe, już nie działają lub nie są już dostępne, ponieważ rzuciliśmy pracę lub sytuacje, które kiedyś sprawiały, że czuliśmy się godni. Wciąż możemy starać się szukać aprobaty, akceptacji lub uznania lub zaspokojenia innych potrzeb emocjonalnych tych, którzy wciąż są w naszym życiu. Ale nic nas nie satysfakcjonuje tak jak kiedyś i czujemy się puści, zmuszeni do samodzielnego radzenia sobie z poczuciem niegodności.

Nasze pragnienie dopasowania się i bycia akceptowanym jest powoli zagłuszane przez nasze pragnienie bycia wolnymi i przebudzonymi.

W poszukiwaniu odpowiedzi i ulgi w bólu emocjonalnym możemy podjąć się pewnego rodzaju praktyki duchowej, takiej jak medytacja , joga lub uważność . Jeśli nie używamy praktyki, aby czegoś uniknąć, nasz cel prawdopodobnie gdzieś nas zaprowadzi, coś osiągnie .

Na trzecim etapie możemy doświadczyć pierwszego prawdziwego poczucia mocy, ale jeśli ego zażąda tej mocy, możemy mieć trudne i upokarzające doświadczenia.

W tej chwili możemy być w stanie dostrzec związek między naszymi myślami/przekonaniami a tworzeniem naszej rzeczywistości i w rezultacie próbujemy kontrolować nasze myśli, ale jest to trudny proces, ponieważ stare programy wciąż działają.

Nie szukamy już szczęścia na zewnątrz siebie, ale być może nadal nie wiemy, jak znaleźć je w sobie. Pokój i wolność mogą też zwyciężyć nad szczęściem. 

Etap trzeci jest często najdłuższym i prawie zawsze najtrudniejszym etapem, ale jest też najważniejszy z punktu widzenia przebudzenia.

Ten etap naznaczony jest oscylacją między oporem a odpuszczeniem , z momentami jasności i rozświetlenia, ale nie trwają one długo. Bardzo często zdarza się na tym etapie mieć wiele doświadczeń przebudzenia, a nawet wierzyć, że każdy etap przebudzenia jest ostatnim; tylko po to, by później znaleźć się z powrotem w „rzeczywistości” godzin, dni lub tygodni. Z każdym doświadczeniem przebudzenia, poczucie twojego wyższego ja staje się silniejsze. Nie wiedząc o tym, tworzysz przestrzeń, w której ta prawdziwa istota może pojawić się w twojej świadomości i zintegrować się z twoim życiem.

Na trzecim etapie często doświadczasz strachu przed utratą siebie i możesz mieć trudności z utrzymaniem poczucia siebie, ale ostatecznie, pod koniec tego etapu, śmierć ego jest nieunikniona. Kiedy ego traci kontrolę, często uświadamia sobie, że życie nie ma sensu ani celu. Może to być wyzwalające, jak powiew świeżego powietrza, lub może być druzgocące, powodując beznadziejność i rozpacz. Bez punktu lub celu nie wiemy już, jak żyć i nic nie jest takie samo.

Istnieje złe przeczucie, że przebudzenie będzie cię kosztować wszystko, ale jednocześnie istnieje podwyższone poczucie, że coś w tobie się budzi.

4. Etap rozwiązywania

Przebudzenie duchowe jest bez wysiłku doświadczane w codziennym życiu.

W czwartym etapie przebudzenia twoje prawdziwe ja w końcu przyćmiło twoje fałszywe ja lub ego. Walka, której doświadczyłeś w pierwszych trzech etapach, dobiegła końca i doświadczasz głębokiego spokoju, wiesz, kim naprawdę jesteś i nie szukasz już odpowiedzi. 

Ścieżka świadomości -Przebudzenie w etapach
Wszystkie przekonania zostały zrewidowane w ostatnich dwóch etapach, a przekonania, które pozostają, wspierają harmonię i równowagę. Opanowałeś sztukę odpuszczania i poddawania się wyższej sile. Doświadczasz i masz dostęp do wewnętrznej mocy, którą posiadasz, bez kontroli ego.

Zwątpienie zostało zastąpione przez wiarę i zaufanie. Możesz zobaczyć i zrozumieć swoje życie w taki sposób, aby Twoja przeszłość i teraźniejszość miały znaczenie. Wybaczyłeś wszystkim wszystko, łącznie z samym sobą.

Nieświadome programowanie zostało zastąpione świadomością i nie ma więzień emocjonalnych ani mentalnych, które mogłyby cię trzymać w niewoli.

Bierzesz odpowiedzialność za całe swoje życie i już nikogo za nic nie obwiniasz. Kiedy uwolniłeś siebie, uwolniłeś również wszystkich ludzi, na których kiedykolwiek wpłynął twój osąd i oczekiwania.

Już nie próbujesz się udowadniać. Teraz znasz i posiadasz swoją wewnętrzną wartość i w rezultacie doświadczasz bezwarunkowej miłości własnej.

Chociaż nadal możesz być sam w swojej podróży, doświadczasz głębokiego połączenia z całym życiem i poczucie samotności prawdopodobnie zniknęło. Potrzeba i pragnienie starego paradygmatu relacji uległy zmianie i nie chcesz już się dopasowywać ani być „normalnym”. Pozwalasz sobie być dokładnie tym, kim jesteś, bez potrzeby niczyjej aprobaty czy akceptacji. Nie musisz już nikogo zmieniać ani pomagać swoim bliskim na etapach przebudzenia. Wszystkie twoje relacje poprawiają się, a nowi ludzie, którzy wkraczają w twoje życie, są bardziej wyrównani z tym, kim jesteś teraz.

Na tym etapie integrujesz swoją wiedzę i rozwijasz lepsze zrozumienie podróży, którą odbyłeś. Możesz uczyć, prowadzić lub dzielić się, ale nie dlatego, że czujesz, że musisz lub dlatego, że to Twój obowiązek , ale tylko dlatego, że przynosi ci to radość  Możesz mieć nieodparte pragnienie wspierania innych w ich podróży lub możesz nie mieć na to  ochoty. Jeśli wcielasz się w rolę nauczyciela, mentora, uzdrowiciela lub coacha, nie bierzesz odpowiedzialności za innych, ale raczej dajesz im siłę do wzmacniania siebie. Nie bierzesz niczego do siebie, a zachowanie drugiej osoby nie ma na ciebie żadnego wpływu.

Podczas czwartego etapu często wykonuje się jakąś praktykę duchową , taką jak medytacja, joga lub uważność, ale nie dlatego, że próbujesz gdzieś dotrzeć lub coś osiągnąć (jak na poprzednim etapie), ale raczej dlatego, że czujesz się dobrze w sobie i jest to  naturalnym wyrazem twojego życia.

Możesz także doświadczyć zwiększonej intuicji i możliwości dostępu do nieskończonej inteligencji, tak jakbyś miał bezpośrednią linię z nieograniczoną ilością informacji.

Ten etap naznaczony jest życiem chwilą.

Zdajesz sobie sprawę, że to jest życie, dzięki czemu łatwo jest ci żyć chwilą obecną . Twoja miłość do życia i do wszystkich żywych istot bezwarunkowo przepełnia się wdzięcznością i uznaniem jako powszechny stan istnienia. Koncepcje dobra i zła rozpuściły się, a jednak masz pełną wiedzę, że w każdym i we wszystkim jest miłość.

Oceniasz siebie, uświadamiając sobie, że wciąż jesteś sobą.  Jesteś wolny od kontroli ego, a „prawdziwe części” nie zostały utracone w drodze do przebudzenia. Twoja osobowość może być taka sama, ale prawdopodobnie będziesz spokojniejszy i bardziej radosny.

Z pewnością znalazłeś sposób na życie, który jest zgodny z tym, kim jesteś lub pogodziłeś się ze swoim obecnym stylem życia.

Tak naprawdę nie myślisz o szczęściu, ponieważ nie potrzebujesz już niczego, aby się  uszczęśliwić. Zrozumiałeś, że sekret szczęścia tkwi w chwili obecnej i teraz łatwo jest ci być obecnym przez cały czas.

Nauczyłeś się panować nad swoimi myślami i przekonaniami, ale co zaskakujące, możesz nie chcieć niczego zmieniać w swoim życiu.

Chociaż prawdopodobnie doświadczasz pełnego zakresu emocji, emocje już tobą nie rządzą ani nie kontrolują twoich wyborów ani relacji.

Twoje Wyższe Ja zintegrowało się z twoim ciałem i żyjesz jako to prawdziwe ja.

W końcu jesteś świadomy, obudzony i wdzięczny, że twoja „śpiąca” przeszłość miała odwagę i wytrwałość, by odbyć tę podróż. Było warto, i przejść nawet to milion razy.

5. Etap świadomego tworzenia

Umiejętność świadomego tworzenia życia ze stanu przebudzenia. Poddaj się etapom przebudzenia

Wiele osób osiąga etap czwarty i błędnie wierzy, że jest to koniec etapów przebudzenia, ale w rzeczywistości jest to pomost do jeszcze większego doświadczenia przebudzenia.

Ścieżka świadomości -Przebudzenie w etapach

W piątym etapie przebudzenia doświadczasz i pogłębiasz wszystkie atrybuty etapu czwartego, ale wkracza również moc świadomego twórcy. Chociaż nie ma wcześniej ustalonego punktu czy celu życia, teraz rozumiesz, że punktem i celem życia może być cokolwiek wybierzesz, i integrujesz to zrozumienie poprzez świadomy wybór celu swojego życia, ponieważ o to właśnie chodzi. Praca i zabawa zlewają się w jedno, a spokój i satysfakcja są odczuwane na równi w obu.

Nie robisz już niczego z obowiązku lub konieczności, ale kierujesz się inspiracją i czystym pragnieniem.

Doświadczasz bezpośredniego połączenia z całym życiem i jesteś zainspirowany do tworzenia w zupełnie nowy sposób. Dzięki intuicyjnemu połączeniu z nieskończoną inteligencją możesz opracować nowe paradygmaty budowania społeczności, nauczania lub przywództwa.

Na tym etapie masz możliwość przyciągania relacji i tworzenia społeczności, które wspierają poprawę ludzkości. Ponieważ opanowałeś swoje myśli i przekonania, możesz teraz świadomie tworzyć życie, którego pragniesz; żyjąc chwilą, jednocześnie tworząc coś dla przyszłości.

Jesteś kanałem ekspresji we wszystkim, co robisz.

Bez względu na to, przez jaki etap teraz przechodzisz, nie możesz się pomylić i nie musisz przechodzić żadnych testów. Przebudzenie to po prostu naturalny proces, tak jak gąsienica która budzi się jako motyl.

Częstym pytaniem jest, jak długo trwa każdy etap?… Czas, który spędzamy na każdym etapie, nie jest z góry określony, ale możemy przejść przez etap szybciej i łatwiej, gdy zastosujemy praktykę uważności. Odpuszczanie jest tak naprawdę sekretem przebudzenia .W miarę jak budzi się coraz więcej ludzi, próg przebudzenia będzie doświadczany, a masy przebudzą się w zupełnie innym paradygmacie niż te, które już się przebudziły lub budzą się teraz. Etapy przebudzenia będą mniej określone i mogą nawet całkowicie zniknąć. Bez względu na to, gdzie jesteś na swojej drodze do przebudzenia, jesteś dokładnie tam, gdzie musisz być.

autor: Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111