Moc prawdy w samoświadomości

 
Moc prawdy w samoświadomości
Moc prawdy w samoświadomości

Dziś myślimy o spirytyzmie w kategoriach umiarkowanych. Staramy się żyć holistycznie, starając się zaspokoić zarówno nasze duchowe, jak i materialne potrzeby, akceptując to, co daje nam Natura lub Bóg i nie poddając się skrajnościom bólu i przyjemności. Jest to mniej więcej rodzaj kompromisu, który niektórzy wolą nazywać duchowym materializmem, który nie gwarantuje wyzwolenia, ale daje ci zdolność do wytrzymania presji życia z większym zrozumieniem i cierpliwością. W dzisiejszym świecie możesz uważać się za osobę duchową, jeśli wykraczasz poza doraźne potrzeby i troski swojego umysłu i ciała i szukasz odpowiedzi na temat swojego istnienia i relacji z otaczającym Cię światem. Jesteś duchowy, jeśli prowadzisz życie kontemplacyjne, nie porzucając swoich obowiązków społecznych i rodzinnych. Jesteś duchowy, jeśli wierzysz, że jesteś duchową istotą i identyfikujesz się przede wszystkim ze swoją wewnętrzną duszą lub jaźnią, a nie ze swoim umysłem i ciałem. 

Zachęcam Cię do kultywowania samoświadomości w praktyce duchowej poprzez zwracanie uwagi na własne myśli i uczucia, aby poznać prawdę o sobie, bez zniekształceń poznawczych i samooszukiwania się.

Powszechną ludzką cechą jest być krytycznym i oceniającym innych, ale zbyt wrażliwym, gdy krytyka jest skierowana przeciwko sobie. Większość ludzi z łatwością przekazuje komentarze i opinie na temat innych, ale stają się defensywne lub nawet agresywne, gdy są przeciwko nim. Właśnie dlatego krytyka jest postrzegana w relacjach międzyludzkich lub sytuacjach społecznych jako wroga reakcja, a nie narzędzie konstruktywne lub wychowawcze.

Istoty ludzkie mają również problem, kiedy muszą dostrzegać prawdę o sobie lub oceniać swoje zachowanie, ponieważ nie mogą łatwo i obiektywnie myśleć o sobie. Ponieważ ludzie są wrażliwi na to, co inni mogą o nich myśleć, nie zwracają również uwagi na to, co się w nich dzieje, ani nie wiedzą o ich najprawdziwszych myślach i uczuciach. Większość ludzi żyje w zaprzeczeniu własnych niepowodzeń i niedociągnięć, ponieważ ich umysły filtrują informacje, które mogą ich zranić lub im przeszkadzać.

Ponieważ ludzie nie lubią krytyki, trudno jest praktykować prawdomówność lub uczciwość w relacjach międzyludzkich. Prawda boli. Dlatego ludzie obchodzą go, aby uniknąć zerwania relacji lub źle się z tym czuć. Nie znosimy krytyki osobistej, ale także wszelkiej krytyki skierowanej na rzeczy, które lubimy lub cenimy, w tym przekonania, przedmioty i opinie. Rzeczywiście, w dzisiejszym świecie trudno dostrzec prawdę o czymkolwiek, ponieważ fakty giną w kakofonii opinii, interpretacji i dezinformacji.

W tym procesie otrzymujemy ogromną chmurę dezinformacji, zamieszania i zniekształceń, w której nic nie wydaje się być tym, czym jest. W świecie sprzecznych interesów i intensywnej konkurencji prawda stała się surowcem w warsztatach wytwarzanych opinii i interesów handlowych, sprzedawanym ludziom w różnych opakowaniach, zgodnie z ich upodobaniami, przekonaniami i oczekiwaniami. Dlatego nie znajdziesz „prawdy” w jej nieskazitelnej czystości, ale różne jej wersje i aspekty.

Moc prawdy w samoświadomości
Moc prawdy w samoświadomości

Z czysto naukowej perspektywy mówienie lub nie mówienie prawdy nie jest kwestią moralną lub behawioralną, ale strategią przetrwania. Informacje mają być inteligentnie wykorzystywane do dalszego rozwoju lub zainteresowań lub do ochrony przed potencjalnymi szkodami lub zagrożeniami. Nawet zwierzęta, ptaki i inne formy życia używają oszustwa jako kamuflażu, aby ukryć się przed drapieżnikami.

Ponieważ prawda boli, a prawdomówności nie można praktykować w doczesnym życiu bez cierpienia z tego powodu, a prawdomówność jest niezbędna do kultywowania czystości i osiągnięcia wyzwolenia (moksza), więc ascetyczne i monastyczne tradycje Indii nakazują życie w lesie lub życie w odosobnieniu. W lesie pozostajesz głównie sam. Nie znajdziesz tam ludzi, których twoja prawdomówność mogłaby zranić. Nikt ci nie przeszkadza, jeśli zdecydujesz się praktykować milczenie i odmówić rozmowy z innymi. Co więcej, stajesz się obojętny na to, co myślą i mówią inni.

W doczesnym życiu możesz nie mieć wolności praktykowania prawdomówności w stosunku do innych, bez ranienia innych lub wyrządzania krzywdy relacjom. Jednak świat się nie rozpadnie, jeśli będziesz praktykować prawdomówność w stosunku do siebie. 

W rzeczywistości jest to pożądane, ponieważ będziesz miał okazję poznać prawdziwego siebie i przestaniesz  być obcym dla siebie lub swoich najgłębszych myśli i uczuć. Jeśli szczerze przyznasz się do swoich prawdziwych uczuć, zwracając na nie uwagę, aby wiedzieć, kim naprawdę jesteś, nie będziesz omamiony własną ignorancją, iluzjami i złudzeniami.

Większość ludzi nie może pojąć prawdy o sobie, ponieważ nie wnoszą do tego prawdy. Kierują się powierzchownymi myślami i uczuciami, aby uniknąć poczucia zranienia lub niepokoju z powodu swoich niepowodzeń i niedoskonałości. W tym procesie nie dostrzegają prawdy o sobie i ulegają złudzeniu, co z kolei czyni ich podatnymi na wiele innych problemów.

Jednym z najlepszych sposobów praktykowania prawdy w stosunku do siebie jest bycie szczerym wobec siebie i akceptowanie swoich uczuć i emocji takimi, jakie są. Uczucia są ważne. Nie możesz ich zignorować, ponieważ przekazują ci ważne wiadomości o tobie, o tym, co dzieje się z twoim życiem i wewnętrznym światem. Ich celem jest zwrócenie uwagi na te aspekty Twojej osobowości lub okoliczności, które wymagają rozwiązania, naprawy lub poprawy. Wiele osób traci kontakt z własnymi uczuciami, ponieważ głęboko angażują się w świat, a tym samym zdolność do samodoskonalenia się lub dostosowania się do sytuacji. Stają się ofiarami własnego samooszukiwania się.

Dlatego bądź szczery i prawdomówny  pozwól przepływać  najgłębszym  myślom  i uczuciom. Twój umysł jest produktem twojej karmy. Cała twoja przeszłość jest tam przechowywana. To jedyne miejsce, w którym możesz znaleźć prawdę o sobie, oprócz wszelkich informacji, które możesz otrzymać od innych. Znając jedno i drugie, możesz wnieść moc prawdy do swojej świadomości i uwolnić ją od ignorancji, fałszu i złudzenia.

Prawda w stosunku do ciebie poprawia twoją samoświadomość. Możesz zrobić to samo w stosunku do innych, ale nie musisz mówić im prawdy, chyba że o to poproszą.  Niestosowanie przemocy jest ważniejsze w praktyce duchowej niż prawdomówność. Jeśli prawda ma ranić innych, lepiej milczeć i nic nie mówić. W Twoim przypadku jest to mechanizm samooczyszczania. Dlatego niech prawda mówi sama za siebie.

Kontakt: PL. (0048) 570 851 655 UK .(0044) 7511961102

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Facebook

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111