Praktyka milczenia- odzyskaj swą moc i wyrównanie

 

Praktyka milczenia- odzyskaj swą moc i wyrównanie
Praktyka milczenia- odzyskaj swą moc i wyrównanie 

W każdej religii i we wszystkich starożytnych praktykach uzdrawiania jednym z powszechnych tematów jest praktyka wchodzenia w ciszę ...

Jak się z tym czujesz?

 Czy przeraża Cię myśl o całkowitym milczeniu? 

W naszym współczesnym życiu prawie niemożliwe jest wejście w całkowitą ciszę. Mamy telewizory, komputery, telefony i inne urządzenia, które rozpraszają nasze umysły. Nawet  jeśli wyłączysz to wszystko, nadal prawdopodobnie będziesz słyszeć brzęczenie klimatyzatora , głosy z zewnątrz lub ruch uliczny. Naprawdę trudno jest być w całkowitym milczeniu.

Wiemy jednak, że duchowi przywódcy, tacy jak Jezus i Budda, "poszli w ciszę", poszcząc przez wiele dni, szukając uniwersalnego przewodnictwa dla własnego przewodnictwa. Wielcy duchowi przywódcy – nawet w dzisiejszych czasach – wiedzą, że doświadczenie za oczami jest silniejsze niż doświadczenie przed oczami.

To bardzo mocne stwierdzenie. Czy to ci odpowiada? Czy twój świat wewnętrzny jest potężniejszy niż świat zewnętrzny? Czy jesteś w stanie otrzymać bezpośrednie przewodnictwo od Wszechświata, Boga lub Ducha? A może twój świat materialny ma nad tobą większą władzę?

Koncepcja, że ​​energia wewnętrzna, energia uniwersalna, ma większe znaczenie niż świat, który widzimy na naszych oczach, może być szokującą koncepcją. I być może brzmi  chaotycznie. 

Jednak w świecie, w którym żyjemy  musimy wiedzieć, co jest prawdziwe, a co  nie i gdzie są zaszyfrowane  „fałszywe wiadomości”, wymaga to od nas poszukiwania własnej Prawdy. Znajdź sposoby na skupienie się i zdobądź własne spostrzeżenia. Odkrywaj, eksploruj i podejmuj własne ważne decyzje na podstawie informacji pobieranych przez Wszechświat.

Nadszedł czas, aby rozpocząć swoją osobistą mistyczną podróż uzdrawiania . Rozpoczyna się ona od pierwszego kroku poszukiwania wskazówek od Wszechświata. Najważniejsze to nie bać się wejść w ciszę.

Jest w Tobie  niesamowita wewnętrzna moc, siła i jasność  . Jednak rzadko nasz styl życia   pomaga nam połączyć się z tym wewnętrznym, nieograniczonym potencjałem, aby wesprzeć swoją podróż – czy to poprzez zdrowie, karierę, relacje, czy świadomość duchową. Twoja kreatywność i zdolności lecznicze często gubią się w opieszałości codziennego życia.    

Praktyka milczenia- odzyskaj swą moc i wyrównanie
Praktyka milczenia- odzyskaj swą moc i wyrównanie 

Odzyskaj teraz swoją moc i wyrównanie. 

Dzięki zmianie w swoim  podejściu możesz pomóc  odkryć, w jaki sposób osobiście łączysz się z tym kreatywnym i autentycznym aspektem Ciebie.   Pomożesz  sobie  głębiej zagłębić się w twój osobisty umysł (intuicję), połączenie ciała i ducha – pozwalając na jasność wglądów i kierunku.

Kiedy stajesz się świadomy każdego osobistego wątku, który pragniesz wyrazić, wspierasz swoja  podróż w tkaniu majestatycznego gobelinu, który odzwierciedla CIEBIE we wszystkich aspektach Twojego życia, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Praktyka milczenia jest prosta, ale wyrafinowana. To praktyka spokoju, równowagi, harmonii, świadomości i wdzięczności.

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz ćwiczyć ciszę, hałas z zewnątrz powoli zniknie. Wtedy wewnętrzny hałas, który powstaje z twoich błądzących myśli, zacznie zanikać.

Pojawi się wiele pokus, aby odwrócić uwagę, kiedy praktykujesz milczenie. Ale z czasem te pokusy znikną, a twoje milczenie wciągnie cię na głębszy poziom świadomości. Wasze energie staną się bardziej skoncentrowane i zharmonizowane.

Pozornie praktyka polega na szanowaniu własnej ciszy i nie ingerowaniu w milczenie innych wokół ciebie. Pod powierzchnią polega na wyciszeniu niepożądanego, bezużytecznego hałasu zewnętrznego i wewnętrznego.

Ćwiczenie milczenia wymaga wysiłku i dyscypliny, może to być jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek doświadczysz . Zaskakujące, jak głośna i testująca potrafi być cisza. Szczególnie na początku, kiedy nie jesteś do tego przyzwyczajony.

Ta praktyka nie polega na zamykaniu się w pokoju 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nic nie mówieniu. Nie chodzi o porzucenie obecnego życia i zostanie mnichem. Chodzi o włączenie ciszy do codziennego życia, aby osiągnąć równowagę i pielęgnować swoją duszę.

Poniższe sugestie są prostymi i skutecznymi sposobami praktykowania ciszy w codziennym życiu. Zalecam rozpoczęcie od jednej metody  i świadome trzymanie się jej przez co najmniej miesiąc – lub do momentu, gdy stanie się drugą naturą i częścią Twojej rutyny.

Następnie dodaj kolejny z poniższej listy. Ponownie trzymaj się tego, aż stanie się nawykiem. Kontynuuj swoją praktykę, aż doświadczenie ciszy stanie się integralną częścią twojego życia i zaczniesz odczuwać jej korzyści.


    Oto kilka prostych i praktycznych sposobów na wprowadzenie i wbudowanie konstruktywnej ciszy w codzienną rutynę, nawet w przeciążonym życiu.

 • Odłączaj się od wszelkiego rodzaju zewnętrznego hałasu na określony czas każdego dnia. W ten sposób świadomie ograniczasz swoje rozproszenia, aby po prostu obserwować ciszę.
 • Zaplanuj co najmniej dwie małe sesje celowej ciszy każdego dnia: jedna rano przed wyjściem z domu i jedna wieczorem. Sesja może trwać zaledwie piętnaście minut. Można to zrobić o dowolnej porze w dowolnym miejscu, na początku zalecam znalezienie cichego pokoju na ten codzienny rytuał. 
 • Gdy już poczujesz się komfortowo z tymi krótszymi sesjami, przedłuż czas trwania do pół godziny ,godziny . kilku godzin, pół dnia, a z czasem nawet całego dnia. Te dłuższe sesje są trudne do uhonorowania (zwłaszcza na początku), ale niezwykle owocne.
 • Świadomie minimalizuj korzystanie ze swoich urządzeń elektronicznych. To znacznie zmniejszy hałas wewnętrzny i zniesie emocjonalną przejażdżkę kolejką górską, przez którą przechodzi twój mózg.
 • Kiedy masz silne pragnienie rozmowy, zdecyduj się pozostać w ciszy. Żadnego śpiewu. Żadnego buczenia. Żadnego mówienia do siebie. Im więcej słuchasz swojej ciszy, tym głośniejsza się ona stanie. Skoncentruj się na swojej ciszy, a nie na dźwiękach wokół ciebie.
 • Staraj się świadomie słuchać więcej w ciągu dnia. To automatycznie zmniejszy liczbę wypowiadanych słów i związaną z tym utratę energii. Ponadto nieuchronnie ułatwi to praktykowanie milczenia.
 • Bądź świadomy tego, co wychodzi z twoich ust . Zadaj sobie pytanie, czy jest to konieczne, czy niepotrzebne. To powoli wyeliminuje nawyk zbędnego mówienia, ponieważ bywa tak  że czasem  mówimy pewne rzeczy niepotrzebnie ponieważ jesteśmy znudzeni lub czujemy się nieswojo w obecności ciszy, a nie dlatego, że mamy coś znaczącego do powiedzenia.
 • Zjedz posiłek w ciszy. Bez rozpraszania uwagi możesz skupić się na jedzeniu. To samo jedzenie, które jesz od lat, będzie smakowało wyjątkowo smacznie  i  będzie wyjątkowo pysznie.
 • Obserwuj i zapisuj swoją podróż w ciszy. Oto kilka pytań do rozważenia na początku:
 1. Jak komunikuję się z innymi bez użycia słów?
 2. Jakie zmiany zauważyłem w swoim życiu?
 3. Jak zmienił się mój poziom energii?

Kiedy praktykujesz milczenie, jeśli natkniesz się na innych ludzi i po prostu uznasz ich obecność lub podziękujesz im za coś, nie przerwałeś praktyki. W rzeczywistości, jeśli już, uczyniłeś to jeszcze szlachetniejszym, mieszając to z wdzięcznością. To powiedziawszy, kluczem jest ograniczenie słów do minimum i dalsze koncentrowanie się na praktyce. Możesz używać gestów (bardzo ograniczone) do poruszania się w ciągu dnia podczas ćwiczenia ciszy w miejscu publicznym, ale pamiętaj, aby skupić się na ciszy. W przeciwnym razie korzyści płynące z praktyki będą znikome.

Najlepiej byłoby ćwiczyć ciszę przez co najmniej godzinę dziennie. Kiedy zaczniesz dostrzegać korzyści płynące z tej niewielkiej ilości czasu zainwestowanej w ciszę i samotność, wykorzystaj z impetem swoje możliwości  i staraj się  później praktykować przez pół dnia ,cały dzień, odpowiednio, raz w tygodniu i miesiącu.

Pomysł pozostawania w całkowitej ciszy przez dwadzieścia cztery godziny prawdopodobnie brzmi przytłaczająco, onieśmielająco i obco. Ale kiedy zaczniesz doświadczać głębokiej mocy i korzyści płynących z tej praktyki, będziesz zmotywowany, aby ostatecznie dotrzeć do tego punktu. Kluczem do wprowadzenia tej praktyki i związanych z nią korzyści w naszym życiu jest świadome podjęcie wysiłku, aby zacząć od małych rzeczy i budując swoją moc i wyrównanie 

Miłość we mnie pozdrawia miłość w Tobie 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111