sobota, 14 sierpnia 2021

Archaniołowie-szybki opis

Archaniołowie-szybki opis

,Archanioł to słowo pochodzenia greckiego, które znaczy mniej więcej tyle, co ,,wielki posłaniec Boga”.  Najczęściej archaniołem nazywa się każdy byt duchowy, który jest bardzo podobny do stwórcy i niesie z sobą wyjątkową siłę, bezgraniczną mądrość oraz czystą miłość. Archanioł uważany jest za kogoś w rodzaju wodza zastępów anielskich oraz wykonawcy boskich zadań. Warto zdać sobie sprawę, że w naszym otoczeniu mogą znajdować się całe zastępy niewidzialnych archaniołów, które codziennie się z nami komunikują i mogą w znaczący sposób odmienić nasz los na lepszy. Kult aniołów jest opisywany w różnych wierzeniach religijnych i sferach duchowości np. w kulturze żydowskiej, chrześcijańskiej, katolickiej, islamskiej, a nawet kabalistycznej. Najbardziej popularne są trzy archanioły noszące imiona: Archanioł Michał, Archanioł Rafał, Archanioł Gabriel. 

Archanioł ARIEL - imię oznacza „lwa albo lwicę Boga”. Ariel jest znana jako Archanioł Ziemi, ponieważ pracuje bez przerwy dla dobra planet. Opiekuje się królestwem elementali i pomaga w uzdrawianiu zwierząt, w szczególności tych dzikich. Wezwij Ariel, by zawrzeć bliższą znajomość z wróżkami, zająć się problemami środowiska albo uzdrowić zranionego dzikiego ptaka czy inne zwierzę.

Archanioł AZRAEL - imię oznacza „ten, któremu pomaga Bóg”. Azrael bywa nazywany Aniołem Śmierci, ponieważ wychodzi na spotkanie ludziom podczas fizycznego przejścia i eskortuje ich w drodze na drugą stronę. Pomaga duszom, które właśnie tam przeszły, poczuć się kochanymi i daje im ukojenie. Archanioł ten towarzyszy kapłanom wszystkich religii, a także duchowym nauczycielom. Wezwij Azraela, by przybył do twoich zmarłych lub umierających bliskich, a także by pomógł ci w formalnym lub nieformalnym kapłaństwie.

Archanioł CHAMUEL - imię oznacza „ten, który widzi Boga”. Pomaga on nam zlokalizować ważne części naszego życia.Wezwij go, by znaleźć nowy związek oparty na miłości, nowego przyjaciela, nową pracę lub jakikolwiek zagubiony obiekt. Gdy już nowa sytuacja zostanie określona, Chamuel pomoże ci poradzić sobie z nią i budować ją. Jeśli potrzebujesz pomocy w naprawieniu jakiegokolwiek nieporozumienia w sprawach osobistych, czy w pracy, poproś go o nią.

Archanioł GABRIEL - imię oznacza „Bóg jest moją siłą”. Na wczesnorenesansowych malowidłach Gabriel jest portretowany jako kobiecy archanioł, ale późniejsze pisma odnoszą się do niego jako do bytu męskiego. Jest ona aniołem-posłańcem, która pomaga wszystkim ziemskim wykonawcom tego zadania, jak pisarze, nauczyciele, czy dziennikarze. Wezwij Gabriel, by poradzić sobie ze strachem lub ociąganiem się z jakimikolwiek wysiłkami związanymi z komunikacją [międzyludzką] lub sprawami takimi jak poczęcie dziecka, adopcja, ciąża i wczesne dzieciństwo.

Archanioł HANIEL- imię oznacza „łaskę Boga”. Wezwij tego archanioła za każdym razem, gdy potrzebujesz w twoim życiu łaski i jej następstw (spokoju, wyciszenia, radości z towarzystwa dobrych przyjaciół, piękna, harmonii itd.). Możesz poprosić także o jej pomoc w każdym przypadku, gdy zależy ci, by być uosobieniem gracji – na przykład podczas ważnej prezentacji, rozmowy kwalifikacyjnej czy pierwszej randki.

Archanioł JEREMIEL - imię ,,Miłosierdzie Boga” . Jest on inspiracją motywującą nas do poświęcania się w duchowych aktach służenia. Jest zaangażowany także w zdobywanie Boskiej wiedzy. Jeśli czujesz, że duchowo utknąłeś w martwym punkcie i chcesz odzyskać swój entuzjazm odnośnie duchowej ścieżki oraz Boskiej misji – przywołaj Jeremiela. Wprowadzi ukojenie w uzdrawianie emocji i jest cudownie pomocny w kwestiach wybaczania.

Archanioł JOFIEL - imię oznacza „piękno Boga”. Jest archaniołem patronem artystów, którzy pomagają nam ujrzeć piękno w życiu. Wezwij ją, zanim rozpoczniesz jakikolwiek projekt związany ze sztuką. Ponieważ Jofiel poprzez usuwanie zanieczyszczeń jest zaangażowana w upiększanie planety, możesz prosić ją także o pomoc w takiej misji. Nazywam także Jofiel aniołem feng shui, ponieważ pomaga usunąć nieład z twojego domu, biura, a nawet w ogóle z życia.

Archanioł METATRON - imię oznacza „anioła Obecności”. Mówi się, że jest najmłodszym i najwyższym archaniołem oraz jednym z dwóch archaniołów, którzy kiedyś stąpali po Ziemi jako ludzie (był prorokiem Enochem). Metatron pracuje z Matką Marią, by pomóc dzieciom – żyjącym i tym, które przeszły na drugą stronę. Wezwij go, gdy potrzebna ci jakakolwiek pomoc odnośnie własnych dzieci. Jego interwencje często pomagają najmłodszym w otwarciu ich duchowej świadomości i zrozumienia. Metatron pomaga także dzieciom Kryształowym i Indygo utrzymać ich naturalne duchowe talenty oraz radzić sobie w szkole, domu i wszystkich innych aspektach życia.

Archanioł MICHAŁ - imię oznacza „ten, który jest jak Bóg” albo „ten, który wygląda jak Bóg”. Jest archaniołem, który usuwa z planety Ziemi i jej mieszkańców efekty strachu. Jest patronem policjantów i dodaje nam wszystkim odwagi oraz wsparcia, byśmy podążali za prawdą i wypełniali naszą Boską misję. Wezwij go, gdy boisz się lub gdy komplikują się sprawy twojego osobistego bezpieczeństwa, Boskiego celu lub przeprowadzenia niezbędnych zmian w twoim życiu. Możesz także prosić go o pomoc w naprawieniu jakiegokolwiek mechanicznego lub elektrycznego urządzenia. Dodatkowo Michał może wesprzeć cię w utrzymywaniu w pamięci twojego życiowego celu, a także dodać ci odwagi, byś za nim podążał.

Archanioł RAGUEL - imię oznacza „przyjaciela Boga”. Często jest zwany Archaniołem Sprawiedliwości oraz Uczciwości i jest obrońcą przegranych. Poproś go o pomoc, jeśli czujesz się zmanipulowany albo przytłoczony. Raguel zainterweniuje – podpowie ci w jaki sposób uzyskać zrównoważoną moc oraz wprowadzić uczciwość w strukturze twoich osobistych i społecznych relacji. Wezwij go także na pomoc innej osobie, która jest traktowana nieuczciwie. Raguel pomoże ci również zharmonizować wszystkie twoje relacje.

Archanioł RAFAEL - imię znaczy „Bóg uzdrawia”. Rafael zajmuje się fizycznym leczeniem. Pomaga wszystkim, którzy zajmują się zdrowiem i dobrym samopoczuciem – rozszerza się to także na tych, którzy jeszcze nie uaktywnili się na tym polu. Przywołaj Rafaela w razie jakiegokolwiek obrażenia albo choroby – twojej, czy kogoś innego (włączając w to zwierzęta). Poproś go, by pomógł ci w twojej pracy uzdrowiciela, włączając w to edukację oraz uruchomienie prywatnej praktyki. Dodatkowo archanioł Rafael pomaga wszystkim podróżującym – poproś więc, by zapewnił ci spokojną i bezpieczną podróż.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mistrzowska Liczba 77

Mistrzowska Liczba 77 Witajcie WSTĘP Mistrzowskie liczby to kolejno:  11, 22, 33,  44 ...  aż do  99   Osoba urodzona pod mistrzowską wibra...