Wdzięczność-przynosząca obfitość do Twojego życia

  

„Bądź wdzięczny za to, co masz… policz swoje błogosławieństwa”. 

Ten post dotyczy mniej znanych praw wdzięczności, które regularnie praktykowane przyniosą obfitość Twojemu życiu. 

Ale zanim omówię prawa wdzięczności, pozwól, że wyjaśnię, że bycie wdzięcznym to coś więcej niż tylko powiedzenie „dziękuję”

Musisz mieć uczucie wdzięczności w swoim sercu, umyśle i duszy. Podziw dla dobroci, piękna i intelektu musi przyjść z całego serca. Kiedy żyjesz w  wdzięczności, dostaniesz więcej rzeczy w swoim życiu, za które będziesz wdzięczny. 

Czy wiesz, że wdzięczność jest sekretnym kluczem manifestacji prawa przyciągania ?

Musisz być wdzięczny nie tylko po otrzymaniu lub zamanifestowaniu tego, czego chcesz, ale przed otrzymaniem  manifestacji lub wydarzeń, zanim miały one miejsce w rzeczywistości. Bądź wdzięczny nawet wtedy, gdy nie masz wymarzonej pracy, upragnionych pieniędzy, dobrego zdrowia, czy opiekuńczego partnera. 

W ten sposób wszystkie komórki, tkanki i DNA w twoim ciele przebudowują się z wdzięcznością. Tworząc magiczną moc, zaczynasz odnajdywać spokój i szczęście, zanim się tego tak naprawdę doświadczysz . Krótko mówiąc, wdzięczność jest twoją magiczną lampą i kiedy używasz jej jako siły tworzenia we wszechświecie, będąc wdzięcznym za wszystko, co masz, a czego nie masz, wtedy wszechświat zaczyna sprawiać, że rzeczy się dla ciebie dzieją. W ten sposób zaczynasz przyciągać obfitość do swojego życia. 

Oto dziesięć praw wdzięczności, które zmienią twoje życie.

1. Bycie szczęśliwym nie zawsze sprawi, że będziesz wdzięczny, ale bycie wdzięcznym zawsze sprawi, że będziesz szczęśliwy

Naprawdę trudno docenić chwilę, jednocześnie patrząc na nią z góry. Jeśli obecny stan odzwierciedla twój iloraz szczęścia, nie oznacza to, że nie będziesz pragnął więcej w nadchodzących dniach. Najlepszym podejściem jest zachowanie spokoju i czekanie, aż coś się wydarzy, zamiast sprawiać, by się wydarzyło.

2. Im bardziej jesteś w stanie wdzięczności, tym bardziej przyciągasz rzeczy, za które możesz być wdzięczny

Lepiej być wdzięcznym za to, co mamy, a to zaowocuje  w przyszłości.To nie szczęście, ale niespodzianka za twoja wytrwałość.

3. Wdzięczność sprzyja prawdziwemu przebaczeniu

Kiedy mówimy „dziękuję” w odpowiedzi na jakiekolwiek działanie/zachowanie, nasze podejście jest mniej lub bardziej płytkie. Jednak, gdy jest to połączone z wdzięcznością, dzieje się coś innego, ponieważ nasze doświadczenie nabiera dodatkowego wymiaru. Poczucie wdzięczności obejmuje nie tylko twoje doświadczenie i stan obecny, ale także obejmuje przyszłość, tworząc pozytywną wizję. Jest to konieczne, jeśli chcemy ruszyć do przodu po niepowodzeniu.

4. Wdzięczność jest pełna

Być może słyszałeś, jak starsi mówili, że dobre dni są wyznacznikiem twojego szczęścia, podczas gdy złe dni dają ci nowe perspektywy do odkrycia. Musisz być wdzięczny za wszystko, co odegrało znaczącą rolę w Twoim życiu, a co ważniejsze, w Twoim rozwoju jako „człowieka”.

5. Bądź wdzięczny za swoje ograniczenia, ponieważ daje ci to możliwość nauczenia się

Bo jesteśmy związani ograniczeniami, uświadamiamy sobie nasze możliwości i ograniczenia. Te ograniczenia rozpalają w nas ucznia z nadzieją na osiągnięcie znaczącego kamienia milowego.

6. Bądź wdzięczny za swoje błędy, ponieważ uczy Cię niezapomnianych lekcji

„Porażki są filarami sukcesu” i słusznie uczymy się na błędach. 

7. Wdzięczny umysł nigdy nie przyjmuje rzeczy za pewnik

Wdzięczność to delikatny wątek, który oddziela upodobania od przywilejów. Kto wie, że osoba, której nie chcesz dzisiaj, może być głównym "bohaterem" w Twojej  przyszłości? Lepiej więc nikogo nie lekceważyć /ranić i pielęgnować z nimi  czas. Nigdy nie wiesz co wydarzy się w przyszłości  

8. Za co musisz być wdzięczny przy  obecnych zmianach

Często przymykamy oko na nasze obecne rzeczy/istotę/stan umysłu i pragniemy więcej. Lista jest nieskończona po spełnieniu jednego z pragnień. Nie znamy naszej przyszłości. Warto więc być wdzięcznym za to, co mamy, bo to przynajmniej daje spokój. Życie nie jest stałe, podobnie jak błogosławieństwa wszechświata.

9. Wdzięczność może zmienić coś pozornie negatywnego w pozytywne

Tak, dobrze przeczytałeś. To nie magia, ale poczucie wdzięczności wzbudza w tobie pozytywne uczucia. Być może uważasz, że obecne okoliczności są kłopotliwe, ale kto wie, że te przeszkody nie będą błogosławieństwem w nadchodzących dniach/latach.

10. Bądź wdzięczny za każde nowe wyzwanie, które buduje twoją siłę i charakter

Wyzwania pojawiają się w naszym życiu świadomie lub nieświadomie. Cokolwiek to jest, przeszkody te są tymczasowe i znikną po pewnym czasie. Sposób, w jaki sobie z tym radzisz, odzwierciedla twoją siłę i charakter, które byłyby niezbadane, gdyby te problemy się nie pojawiły.


Refleksje

Aby odnaleźć radość w najprostszych życiowych przyjemnościach, niezbędne jest poczucie wdzięczności. Przywołaj  wspomnienia z kiedyś by świadomie  urozmaicić swoje życie w wyjątkowy sposób dzięki tym prawom wdzięczności.


Miłość we mnie pozdrawia miłość w Tobie 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111