Uważność-aktywacja radości i szczęścia

   

Często pędzimy przez życie, nie zatrzymując się, by dostrzec cenne, radosne chwile w naszym życiu. Zwykle nie zwracamy uwagi na nasze obecne myśli i uczucia, a nawet na otaczający nas świat. Stres życia codziennego może się kumulować i stać się dość destrukcyjny. Dlatego ważne jest, aby cofnąć się o krok i skupić na swoim zdrowiu psychicznym. Jednym ze sposobów jest uważność. 

Uważność jest jednym z najpotężniejszych sposobów radzenia sobie ze stresem. Możesz zastanawiać się , czym jest uważność. Koncepcja jest bardzo prosta; oznacza zwrócenie uwagi na chwilę obecną - bezpośrednie poznanie tego, co dzieje się w nas i na zewnątrz, chwila po chwili. 

Uważność to rodzaj medytacji, w której koncentrujesz się na byciu intensywnie świadomym tego, co czujesz i doświadczasz w danej chwili, bez interpretacji lub osądu. Uważność to także przebudzenie. Kiedy pozwolimy sobie jasno zobaczyć obecną chwilę, przynosi ona pozytywne zmiany w naszym życiu. Dostrzegając nasze myśli i uczucia, może pomóc nam poprawić nasze samopoczucie - złagodzić stres, złość i niepokój, co z kolei poprawia nasze zdrowie psychiczne.

Stresory są częścią rzeczywistości i normalnego życia, są uniwersalne. Uważność pomaga poprawiając zdolność radzenia sobie ze stresem. Nieleczony stres może wpływać na zdrowie fizyczne, powodując bóle głowy, zmęczenie, brak snu, napięcie i ból mięśni, objawy żołądkowo-jelitowe, otyłość, cukrzycę itp. We współczesnym życiu nie przestajemy przetwarzać tego, co dzieje się wokół nas . W rezultacie czujemy, że jesteśmy w stanie ciągłego ataku, co prowadzi do prawdziwych hormonów stresu, takich jak kortyzol. Prowadzi to do epizodów gniewu i poczucia niesprawiedliwości. Dzięki uważności możemy przeprogramować nasz mechanizm samoobrony, aby pomóc nam aktywować naturalny system relaksacyjny organizmu za pomocą szczęśliwych hormonów, takich jak serotonina.

Co to jest uważność?

Uważność oznacza bycie świadomym tego, co dzieje się w nas i na zewnątrz, chwila po chwili. Ważną częścią uważności jest ponowne połączenie się z naszymi ciałami i odczuciami, których możemy doświadczać. Oznacza to przebudzenie się na widoki, dźwięki, zapachy i smaki chwili obecnej. Chodzi o pozwolenie sobie na wyraźne zobaczenie chwili obecnej. Kiedy skutecznie zaczniemy to robić, może to pozytywnie zmienić sposób, w jaki postrzegamy siebie i oczywiście nasze życie.

Jeśli chcesz pokonać niepokój życia, żyj chwilą, żyj oddechem.

Obecna chwila niekoniecznie jest miejscem Twojego odpoczynku? Medytacja uważności może pomóc nam w kontakcie ze stresem i niepokojem, dlatego może być tak pomocna. Lęk to sposób, w jaki nasze ciało mówi, że odczuwa jednocześnie zbyt duży stres. Może się to zdarzyć najlepszym z nas. 

Zauważ, że „jesteś” każdego dnia

Uważność-aktywacja radości i szczęścia

Nawet gdy nasze życie jest rutyna , możemy zauważyć doznania, jedzenie, które jemy, powietrze przepływające przez ciało podczas chodzenia. Wszystko to może wydawać się bardzo małe, ale ma ogromną moc zakłócania trybu autopilota, który sobie na co dzień ustawiamy, i zdecydowanie może dać nam nowe perspektywy na życie.

Spróbuj czegoś nowego Próbowanie nowych rzeczy, takich jak poznawanie nowych miejsc  lub nawet wyjście na obiad do innej restauracji niż zwykle , może pomóc Ci dostrzec świat w nowy sposób.

Uważaj na swoje myśli Niektórym osobom bardzo trudno jest praktykować uważność. Gdy tylko przestaną robić to, co robią, gromadzi się w nich wiele myśli i zmartwień. Przydatne może być nauczenie się, że uważność nie polega na usuwaniu tych myśli, ale raczej na postrzeganiu ich jako współwystępujących zdarzeń mentalnych.

Nazwij swoje myśli i uczucia Aby rozwinąć świadomość powracających myśli i uczuć, niektórym osobom pomocne jest ciche nazywanie ich.

Uwolnij się, jak tylko możesz, od przeszłości i przyszłości Możesz ćwiczyć uważność, gdziekolwiek chcesz, ale szczególnie pomocne może być przyjęcie uważnego podejścia, jeśli zdasz sobie sprawę, że przez kilka minut byłeś uwięziony w powracaniu do swoich przeszłych problemów lub przeżywaniu swoich przyszłych zmartwień. 

Praktyka medytacyjna na niepokój Zacznij od 5 minut, a następnie stopniowo zwiększaj ramy czasowe.

Otwórz swoją uwagę na chwilę obecną Zwróć uwagę na wszelkie myśli, uczucia lub doznania w ciele. Oglądaj je od jednej chwili do drugiej.

Skoncentruj się na oddechu  Skoncentruj się i skup oddech na jednym obszarze ciała - oddechu brzucha, klatki piersiowej, a nawet nozdrzy i skupiaj się na tym.

Skieruj uwagę na swoje ciało  Stań się w pełni świadomy wszelkich wrażeń w ciele i wzorca oddychania.

Kiedy wykonujesz te trzy rytmiczne ruchy, z uśmiechem na twarzy, twoja praktyka uważności może rozkwitnąć.

Uważność można praktykować na wiele sposobów. Programy uważności stały się popularne dla tych, którzy chcą poprawić swój ogólny stan zdrowia. Udowodniono, że programy te poprawiają:

Dobre samopoczucie - pomaga skupić się i doświadczać szczęścia w chwilach swojego życia, gdy tylko się pojawiają. Pomaga złagodzić potrzebę martwienia się o przeszłość i przyszłość, skupiają się na teraźniejszości.

Zdrowie fizyczne - pomaga złagodzić stres, złość, niepokój, poprawia sen, obniża ciśnienie krwi, zmniejsza przewlekły ból, poprawia choroby serca itp.

Zdrowie psychiczne - pomaga w problemach takich jak: depresja, lęk i destrukcyjne zachowania, takie jak nadużywanie narkotyków itd

Uważność pomaga jednostkom lepiej kontrolować swoje negatywne uczucia. Uczy nas być bardziej świadomym świata i być obecnym w każdej chwili - pomagając nam zrozumieć siebie. Często mamy problemy, którym trudno nam odejść - uważność pomaga nam odpowiednio sobie z nimi radzić i znacznie bardziej produktywnie. 

Zadaj sobie pytanie, jak możesz stać się bardziej uważny? Oto kilka prostych kroków, które zaczynają się od:

*Bądź obecny i w tej chwili
*Zadbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne
*Pozwól sobie poczuć
*Wybierz się na spacer na zewnątrz
*Nie wykonuj wielu zadań jednocześnie
*Naucz się doceniać, ćwicząc wdzięczność 
*Zarezerwuj czas dla siebie

Uważność przynosi radość i szczęście i nadszedł czas, aby wnieść pozytywny do twojego życia. Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci nabrać pewnej perspektywy i ocenić pozytywne doświadczenia, żyjąc nimi.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

Kontakt: PL. (0048) 570 851 655 UK .(0044) 7511961102

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111