Dlaczego powinniśmy słuchać podszeptu swojej intuicji?


„Intuicja to widzenie duszą”
*Dean Koontz
Podszept Duszy

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się pomyśleć, że powinieneś był posłuchać swojej intuicji?
Czy odniosłeś wrażenie że jeśli byś to zrobił, dana sytuacja często przykra nie miałaby miejsca?
 Jeśli tak warto byś sobie uświadomił że istnieje kilka powodów, dla których powinieneś częściej słuchać swojej intuicji.
Instynkt, przeczucie, intuicja, szósty zmysł, jakkolwiek to nazwiesz, intuicja jest tajemniczą siłą naszego życia, która prowadzi, chroni i informuje nas dzięki wglądowi, który zwykle nie jest dostępny lub łatwo obecny w świadomym umyśle.
I właśnie na tym opiera się intuicja: nagłe i niewytłumaczalne uczucie, które powstaje w nas, uczucie, które każe nam skorzystać z okazji, podążać tą ścieżką, zaakceptować tę okazję, otworzyć te drzwi. 
Intuicja mówi nam również, czego nie robić, na co uważać, kiedy być czujnym, a kiedy przestać. 

Podszept :

Wywodząca się z łacińskiego słowa „intueri”, które oznacza „wejrzenie, przeczucie podszept”, intuicja kojarzy się z prawą stroną mózgu.
 Jak zapewne wiesz , prawa strona mózgu odpowiada za kreatywność, wyobraźnię, umiejętności muzyczne i artystyczne oraz emocje, a nie lewa strona mózgu związana z logiką, rozumowaniem i krytycznym myśleniem.
Zatem intuicja wypływa z tego nieliniowego wymiaru naszego umysłu, tej części, w której nieświadome połączenia i skojarzenia powstają i w naszych świadomych umysłach pozornie znikąd.
Jak zauważa Joseph Murphy, autor książki Moc twojej nieświadomości:
 „W waszych podświadomych głębinach jest nieskończona mądrość, nieskończona moc i nieskończony zapas wszystkiego, co konieczne, które czekają na rozwój i ekspresję”. 
Intuicja jest więc niezwykle potężnym narzędziem, prezentem gotowym i dostępnym dla nas, ale często pomijanym lub zapomnianym.

Kiedy życie szepcze, słuchaj uważnie:

W całej historii ludzie uważnie słuchali szeptów życia. Od intuicyjnego odkrycia dr Loewi w zakresie chemicznego przekazywania impulsów nerwowych i wynalezienia maszyny do szycia przez Eliasa Howe'a do teorii grawitacji Izaaka Newtona, wiele ważnych postępów we wszystkich obszarach istnienia zostało przypisanych spontanicznym iskrom intuicji.
Ale dlaczego powinniśmy zwracać uwagę na nasze przeczucia? 
Oto kilka powodów, dla których powinieneś słuchać swojej intuicji

1. Ujawnia naszą najgłębszą prawdę:

Niezależnie od tego, czy chodzi o nas samych, o innych, czy o życie w ogóle, intuicja pomaga nam rozwijać głębsze zrozumienie, które pomaga kierować naszymi myślami, uczuciami i decyzjami.

2. Pomaga nam zidentyfikować złe znaki:

Porażka, krach finansowy, śmierć, zagrożenie emocjonalne - intuicja kontaktuje nas z naszymi instynktownymi systemami obrony, pomagając nam uniknąć szkód.

3. Otwiera nam nowe ścieżki:

Pomagając nam również rozpoznać pozytywne oznaki w naszym życiu, intuicja otwiera nam nowe drzwi, kiedy najmniej się tego spodziewamy.

4. Prowadzi i pomaga nam podejmować sprytne decyzje:

Pozwalając nam wiedzieć, jakie decyzje podejmować i kiedy, intuicja pomaga nam osiągnąć pewność siebie i spokój ducha, pomagając nam podążać ścieżkami, które są nam prawdziwe; ścieżki z sercem.
5. Pomaga nam żyć pełnią życia:

Prawda boli, ale pomaga nam także obudzić się z fałszywego, zepsutego   życia, które czasami prowadzimy, i wyborów, których dokonujemy od czasu do czasu. 
Intuicja przynosi prawdę, a zatem przynosi zmianę i transformację. Słuchając jej, podejmujemy decyzje, które ostatecznie pomagają naszemu życiu być autentycznymi i satysfakcjonującymi.

GPS duszy:

Jak więc słuchać naszej intuicji, aby prowadzić szczęśliwsze i pełniejsze życie? 
Kilka razy zadałam to samo pytanie. Oto czego się nauczyłam:

1. Naucz się ufać intuicji, słuchając bez osądu

Większość z nas, w tym ja, ma w sobie strasznie silnego krytyka, który lubi wszystko analizować i wycinać na śmierć. Słuchanie twojej intuicji nie polega tylko na zwróceniu na nią uwagi, ale także na umożliwieniu jej powiedzenia, co musi zrobić, bez podważenia jej. Im bardziej będziemy mieli nawyk słuchania bez osądzania, tym łatwiej będzie poważnie potraktować to, co instynkt próbuje nam powiedzieć.

2. Bądź rozsądny

Często możemy pomieszać lękliwe i paranoiczne myślenie ze spokojnym i neutralnym myśleniem intuicyjnym, co może być bardzo szkodliwe. Musisz nauczyć się odróżniać strach od intuicji, pamiętając, że intuicja jest spokojna, skoncentrowana, pozbawiona emocji i niezależna. Z drugiej strony uczucie strachu jest naładowane emocjonalnie, chaotyczne i niejasne.
3. Naucz się być bardziej świadomym siebie

Samoświadomość to zdolność do bycia świadomym swoich uczuć, myśli i zachowań oraz ich wpływu na ciebie i ludzi wokół ciebie. Im bardziej jesteśmy świadomi tego, co dzieje się w nas, tym łatwiej będzie przede wszystkim zidentyfikować nasze ciche, głosy.
 Uważność, medytacja i introspekcja pomagają rozwijać samoświadomość.

Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111