wtorek, 1 sierpnia 2023

Jak osiągnąć szczęście i sukces w życiu ღ

Jak osiągnąć szczęście i sukces w życiu ღ

Niektórzy uważają, że szczęście i sukces po prostu przychodzą same.  Inni twierdzą, że trzeba mieć fart w życiu i urodzić się w bogatej rodzinie lub znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. 

Poczucie szczęścia i osiągnięcie sukcesu w dużym jednak stopniu zależy od nas samych, naszego charakteru i cech osobowości. 

Każdego dnia możemy kształtować nasz charakter, pozbywać się wad i wzmacniać zalety, rozwijać naszą osobowość w kontaktach z innymi. Stajemy się w ten sposób silniejszym człowiekiem, który w większym stopniu panuje nad swoim życiem i może czerpać z niego więcej satysfakcji.

Istnieją cechy osobowości i charakteru, które odgrywają ważną rolę w osiąganiu szczęścia i sukcesu. Są to cechy, które możesz w sobie rozwijać i nad nimi pracować, aby stworzyć dla siebie i Twoich bliskich lepsze życie.

Wypracowanie w sobie tych cech wymaga czasu i pracy, jak wszystko co jest wartościowe w życiu. Jednak jeśli spojrzeć na to w perspektywie długoterminowej, podejmując każdego dnia wysiłek, aby rozwijać i wzmacniać w sobie te cechy oraz zachowania, z czasem zaczniesz obserwować pozytywne zmiany w sobie i Twoim życiu.

Jak osiągnąć szczęście i sukces w życiu ღ

Cechy osobowości i charakteru, które prowadzą do szczęścia i sukcesu:


RZETELNOŚĆ

To pozytywna cecha charakteru, która oznacza solidne wykonywanie tego, czego się podejmujemy. Przejawia się precyzyjnością, dokładnością i poprawnością realizacji zadań, które bierzemy na siebie. Kiedy wiesz, że jesteś rzetelny i co do zasady należycie wypełniasz swoje obowiązki, wzmacnia to w Tobie zaufanie do swojej osoby oraz daje większe poczucie własnej wartości. Wiesz, że inni mogą na Tobie polegać, jak również Ty możesz polegać na sobie.


 ZARADNOŚĆ 

Zaradność to umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Życie często potrafi zaskoczyć nas różnymi nieprzewidzianymi zdarzeniami, w których powinniśmy umieć się odnaleźć. Od naszej reakcji na dane okoliczności, zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale również nas sukces. Często musimy działać tylko z tym co w danym momencie mamy i nasza zaradność pozwala nam wyjść zwycięsko z różnych sytuacji.


CIEKAWOŚĆ

Ciekawość to dążenie do poznawania nowych rzeczy, jest siłą napędową rozwoju. Ciekawość, to jeden z czynników, który miał wpływ na postęp ludzkości. Rozwijaj w sobie ciekawość. Miej otwarty umysł. Poznawaj, poszukuj, badaj, odkrywaj. Nie przestawaj się uczyć. Świat ma nam tak wiele do zaoferowania, że szkoda by było z tych różnych możliwości nie korzystać.


MOTYWACJA

Bez wewnętrznej motywacji do działania i podejmowania decyzji nie jesteś w stanie osiągnąć niczego wartościowego. Powinieneś nauczyć się wzbudzić w sobie chęć do stawiania przed sobą celów, podejmowania się różnych wyzwań. Samo-motywacja to Twoje zadanie. To Ty dokonujesz ostatecznego wyboru związanego z wykonywaniem, bądź nie danej czynności. Nikt nie może tego zrobić za Ciebie, więc musisz w sobie rozbudzić motywacje, aby coś zrobić.


SIŁA WOLI 

W życiu będziesz kuszony przez różnego rodzaju rozpraszacze uwagi, będzie pojawiać się w Tobie chęć do odwlekania działania, przełożenia ich wykonania na później. Potrzebujesz w sobie siły woli, by umieć powiedzieć „nie”, gdy coś nie pasuje do Twoich celów i odciąga Twoje skupienie od ich osiągnięcia. Powinieneś być zdeterminowany i konsekwentny, mieć w sobie zdolność do podejmowania stanowczych decyzji, spowodowanych mocnym wewnętrznym przekonaniem o ich słuszności.


CIERPLIWOŚĆ

Umiejętność wytrwałego czekania, znoszenia ze spokojem przeciwności jest bardzo przydatna. Niektórzy oczekują natychmiastowej gratyfikacji, chcą efektów natychmiast, bez czekania. Oczekiwanie nas męczy i denerwuje, nie potrafimy zachować dystansu do swoich pragnień. Jednak duży sukces rzadko kiedy przychodzi z dnia na dzień. Aby go osiągnąć potrzebujesz cierpliwości. Niecierpliwość burzy spokój ducha. Zdecyduj już dziś, że bez względu jak długo to potrwa, osiągniesz swoje główne cele, które przed sobą postawiłeś w życiu.


ENTUZJAZM 

Entuzjazm to stan zachwytu, zapał do czegoś co bardzo chcesz. To radość z tego co robimy. Jak można wzbudzić w sobie entuzjazm? Skutecznym sposobem jest odkrycie w życiu swojej pasji. Pasja to istotny składnik do uzyskania szczęścia i sukcesu. Bycie pasjonatem i wielkie zamiłowanie do czegoś co robisz sprawi, że będziesz dział z większą energią, zaangażowaniem i entuzjazmem. Idealną sytuacje osiągasz wtedy, gdy robisz to co kochasz, a jednocześnie pozwala Ci to zarabiać na życie.


WIARA W SIEBIE 

Musisz uwierzyć w siebie. Jest to jedna z najważniejszych cech pozwalających osiągnąć sukces w czymkolwiek. Wiara w siebie nie oznacza, że ​​jesteś doskonały lub pozbawiony wad, ale raczej, że znasz swoją wartość i wierzysz w swoją zdolność do przezwyciężania trudności i osiągania założonych rezultatów. Znasz swoje mocne strony, wiesz w czym jesteś dobry. Nabierz zaufania do siebie i swoich możliwości!


POKORA 

Pokora polega na uznaniu własnej ograniczoności, niewywyższaniu się ponad innych i unikaniu chwalenia się swoimi dokonaniami. W dzisiejszym świecie panuje duch rywalizacji i wiele osób uważa, że aby osiągnąć sukces, trzeba się wybić. Takie osoby pokorę i skromność uznają za przeszkodę. Pokora jest jednak istotnym czynnikiem potrzebnym na drodze do sukcesu. Nie chodzi o to, że ludzie charakteryzujący się pokorą nie są pewni swoich zdolności i przekonań. Chodzi o to, że mają otwarty umysł i świadomość tego, że mogą się mylić, a to w konsekwencji pozwala im na rozwój i doskonalenie.


WDZIĘCZNOŚĆ 

Pokora i wdzięczność, często idą w parze. Kiedy wspinasz się po swojej drabinie sukcesu coraz wyżej, ważne jest, aby pozostać wdzięczny za to, co masz. Jak powiedział Walter Dirks wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia: należy zarówno do jego przyczyn, jak i skutków. Bycie wdzięcznym jest nawykiem, który powinniśmy kultywować. Umiejętność doceniania tego co jest wokół nas jest niezwykle cenna i pozwala nam być bardziej zadowolonym z naszego życia.


TOLERANCJA

Świat jest różnorodny. Otaczają nas różni ludzie, o rożnych poglądach, osobowości, spojrzeniu na świat. Aby znaleźć szczęście powinieneś rozwijać w sobie tolerancję. Wzmacniaj swoją umiejętność poszanowania czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od Twoich własnych. Ucz się i rozwijaj z różnorodności. Szanuj drugiego człowieka i stosuj prostą zasadę nie robienia tego, czego nie chciałbyś, aby ktoś czynił wobec Ciebie.


UCZCIWOŚĆ 

Uczciwość, wywiązywanie się z danego słowa działanie w zgodzie z prawem, w poszanowaniu obowiązujących zasad, nawet gdy inni tego nie widzą lub nie oczekują jest bardzo ważna. Kiedy żyjesz w sposób uczciwy, daje Ci to większe poczucie komfortu. Możesz kłaść się co noc spać z „czystym sumieniem”, nie stresować się, że z powodu Twoich kłamstw, krętactw i oszustw, wpadniesz w tarapaty. Działając uczciwie w zgodzie z samym sobą i swoimi wartościami masz większe szansę na osiągnięcie w życiu szczęścia i trwałego sukcesu.


SZCZEROŚĆ 

Szczerość to wyrażanie tego, co się myśli i czuje w sposób zgodny z rzeczywistością, oraz postępowanie zgodnie z tym, co się wyraża. Kiedy jesteś nieszczery, sięgasz po kłamstwo, może to zacząć z czasem „zżerać” Twoje sumienie i sprawić, że będziesz czuł się nieszczęśliwszy. Im więcej kłamstw będzie pojawiać się w Twoim życiu, w tym więcej komplikacji z tego tytułu będziesz popadał. Gdy nagminnie kłamiesz, w końcu możesz pogubić się w swoich łgarstwach. Szczerość pozwala Ci wyrazić siebie, swoje uczucia i pragnienia.


 LOJALNOŚĆ 

Lojalność to ważna cecha, która ma do odegrania istotną rolę w Twoich osobistych i zawodowych relacjach. Człowiek lojalny jest wierny swoim wartościom oraz ludziom, którzy podobne wartości podzielają. Nie możemy mówić o prawdziwej lojalności, jeśli ktoś oczekuje od nas robienia czegoś co nie jest w zgodzie z naszymi wartościami, zasadami, przyzwoitością. Lojalność, bycie uczciwym i rzetelnym w stosunkach z ludźmi, buduje zaufanie i wzmacnia relacje.


 ODPOWIEDZIALNOŚĆ 

Branie odpowiedzialności za swoje działania odgrywa istotną rolę w osiąganiu sukcesu i szczęścia. Być odpowiedzialnym człowiekiem to trudne wyzwanie. Niektórzy za wszelką ceną unikają odpowiedzialności. Bycie odpowiedzialnym oznacza, że bierzemy na siebie wszelkie konsekwencje zarówno te dobre jak i złe, które wynikają z naszych działań. Ludzie odpowiedzialni liczą zazwyczaj na siebie, wywiązują się z powierzonych im zadań i potrafią przyznać się do błędów. Odpowiedzialne osoby potrafią wziąć życie w swoje ręce, nie czekając na to, aż ktoś coś za nich zrobi. Ludzie odpowiedzialni, to ludzie, którym możemy ufać i na nich polegać.


 EMPATIA 

Empatia jest zdolnością człowieka do rozpoznawania myśli lub uczuć innej osoby oraz reagowania na jej myśli i uczucia odpowiednią emocją. To zdolność odczuwania stanów psychicznych innych, umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość i dobranie swojej reakcji oraz działań w poszanowaniu tej perspektywy. Empatia to cecha ułatwiająca nawiązywanie i utrzymywanie głębokich relacji, które są potrzebne zarówno w życiu osobistym jak i biznesie.


PRZEBACZENIE 

Złość, żal, uraza wobec innych to uczucia, które nie prowadzą do szczęścia. Bywają sytuacje, że wybaczenie przychodzi nam z wielkim trudem. Jeśli jednak chcemy mieć szczęśliwsze życie powinniśmy umieć godzić się z przeszłością i wybaczać. Prawdziwe zadowolenie pochodzi z wybaczania tym, którzy są wokół nas, za ich przewinienia, nawet wtedy, gdy poczuliśmy się prawdziwie zranieni lub skrzywdzeni. Nie leczy to w pełni bólu, jednak pozwala wznieść się ponad to, żyć tu i teraz, a nie przeszłości.


 AUTENTYCZNOŚĆ 

Potrzeba autentyczności – wyrażania w życiu tego, co naprawdę myślimy i czujemy – leży u podstaw naszego szczęścia. Badania naukowe dowodzą bowiem, że ludzie autentyczni są szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej spełnieni w życiu. W życiu unikamy fałszywych ludzi, dążąc do kontaktu z tymi, którzy są szczerzy, godni zaufania i autentyczni. Bycie sobą to jeden z ważniejszych aspektów bycia bardziej szczęśliwym. Autentyczność często pomaga nam również osiągać większy sukces, ponieważ ludzie cenią sobie prawdziwe osoby, które niczego nie udają.


ODWAGA 

Odwaga to śmiała i świadoma postawa wobec zagrożeń i trudności. To również zdolność do wypowiadania się i postępowania w zgodzie, ze swoimi przekonaniami bez względu na konsekwencje. Odwaga jest niezwykle ważną cechą. Życie może postawić na Twojej drodze wiele trudnych sytuacji i musisz mieć w sobie odwagę, aby stawić im czoła. Ponadto bez odwagi nie podejmiesz się wielu działań, które mogą pozytywnie przyczynić się do Twojego szczęścia i sukcesu.


SZCZODROŚĆ 

Wiele osób nadal nie nauczyła się mocy dawania. Ofiarowanie swojego czasu, wysiłku i niesienie bezinteresownej pomocy ma niesamowicie potężny efekt. Wywołujemy nie tylko radość i wdzięczność u tych, którym pomagamy, ale również sami odczuwam korzystne efekty z takiego postępowania. Wspaniałomyślna, szczera gotowość do hojnego obdarowywania innych, to postawa, którą warto w sobie rozwijać. Obdarowanie innych wywołuje stan błogości, a nawet najmniejsza szczodrość czyni ludzi szczęśliwszymi.


ŻYCZLIWOŚĆ 

Kolejna z ważnych cech na liście to życzliwość. Chodzi o wyrażanie ciepła i podejmowanie działania, które może pomóc innemu człowiekowi i sprawi, że poczują się mile widziany i akceptowany. Życzliwość może sprawić, że ktoś dzięki nam będzie miał lepszy dzień. Czasem wystarczą nawet prost gesty jak przepuszczenie kogoś w kolejce, czy ustąpienie miejsca w autobusie. Podobnie jak w przypadku szczodrości, akty dobroci mogą spowodować, że poczujesz się wyjątkowo. Bycie życzliwym i miłym nic nie kosztuje, a można tym naprawdę wiele osiągnąć. Dzięki życzliwości zmniejszają się objawy depresyjne, wzrasta subiektywne odczuwanie szczęścia i satysfakcji z życia. Życzliwość wpływa na kształtowanie się pozytywnych relacji z samym sobą i z innymi.


WYTRWAŁOŚĆ 

Wytrwałość to konsekwentne dążenie do zamierzonego celu. Wszystko, co ma większą wartość w życiu wymaga wysiłku, czasu i wytrwałości w działaniu. Dzięki wytrwałości podnosimy się z niepowodzeń i porażek, idziemy naprzód pomimo przeciwności. Każdego dnia podejmujemy wysiłek i działamy na rzecz tego co jest dla nas ważne. Wytrwałość to element naszej codziennej egzystencji, który powinniśmy w sobie rozwijać i pielęgnować. To gotować do zaangażowania się w obliczu trudności, które stoją na drodze do celu. Nie osiągniesz niczego znaczącego jeśli brak Ci wytrwałości.


KREATYWNOŚĆ 

Kreatywność to proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, pomysłów. To sztuka nietypowego oraz efektywnego rozwiązywania zadań i problemów. Dzięki rozwijaniu i wzmacnianiu swojej kreatywności możesz tworzyć swoją rzeczywistość w wybrany przez Ciebie sposób. Fantazja, kreatywne i twórcze podejście do życia to dobra droga do większych sukcesów i większego poczucia szczęścia. Bądź więc kreatywny i używaj swojego mózgu i wyobraźni najlepiej jak tylko potrafisz.


 SAMODYSCYPLINA 

Samodyscyplina to cecha, która jest motorem napędowym sukcesu. To silny charakter, pewność siebie i konsekwencja. To systematyczne działanie w określonym kierunku, niezależne od okoliczności i naszego nastroju. Samodyscyplina to umiejętność kierowania swoim zachowaniem, tak by było spójne z ważnymi dla nas celami i wartościami. Brakuje Ci samodyscypliny, jeżeli nie radzisz sobie z pokusami, zachciankami i różnego rodzaju rozpraszaczami. Potrzeba jest wiele samodyscypliny, jeśli chcesz pozostać na dobrej drodze do realizacji swoich marzeń i celów.


 PRACOWITOŚĆ

Stare powiedzenie mówi „bez pracy nie ma kołaczy”. Jest w tym dużo prawdy. Pracowitość jest cechą pozwalającą nam osiągnąć nasze cele. Jeśli chcesz osiągać rezultaty powinieneś zwalczyć w sobie lenistwo. Dzięki pracowitości zyskujesz szacunek i uznanie wśród ludzi z którymi pracujesz, ale także mistrzostwo w swoim fachu. Sam talent czy wrodzone predyspozycje to często za mało, aby osiągnąć sukces. Bez wielu godzin ćwiczeń i wysiłku, wytężonej pracy każdego dnia, nie osiągniesz mistrzostwa w tym co robisz. Rozwijaj w sobie pracowitość, sumiennie przykładaj się do swoich zadań, a zaczniesz dostrzegać pozytywne efekty z takiej postawy.

 

ASERTYWNOŚĆ

Asertywność to sztuka wyrażania swoich myśli, przekonać i uczuć bez lekceważenia doznań i poglądów innych ludzi. Asertywność umożliwia obronę własnych praw i granic, realizowanie własnych celów i zamierzeń, bez łamania praw i granic innych ludzi. Dzięki zachowaniom asertywnym łatwiej radzimy sobie w sytuacjach konfrontacyjnych. Odczuwamy mniejszy stres. Zyskujemy wiarę we własne siły. Łatwiej też opieramy się różnym próbą manipulacji i wywierania wpływu.


OPTYMIZM 

Optymizm to stosunek do życia, w którym świat postrzegamy przede wszystkim jako pozytywne miejsce, jako coś dobrego. Optymizm to zdolność do zauważania jasnej strony rzeczy i zjawisk, nawet w trudnych sytuacjach. Na drodze do sukcesu i szczęścia pozytywne myślenie i optymizm jest niezwykle istotne. Będziesz musiał w życiu stawić czoła wielu wyzwaniom i przeszkodom, które mogą Ci przeszkadzać w osiągnięciu celu. Optymizm da Ci siłę, aby przezwyciężyć wszelkie trudności. Sposób widzenia i interpretowania tego, co dzieje się wokół nas, ma istotny wpływ na jakość naszego życia. Pozbądź się negatywnego myślenia, korzystaj z mocy optymizmu.

Zmiana drogą do osiągnięcia szczęścia

CUDOWNEGO CZASU 

Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Truskawkowa pełnia Księżyca w Koziorożcu -energia

  Witajcie kochani Astrologowie i obserwatorzy nieba z niecierpliwością czekają na pełnię Księżyca w czerwcu 2024 roku, ponieważ obiecuje on...