poniedziałek, 11 października 2021

Równoważenie czakr za pomocą jedzenia


WITAJCIE CUDOWNI ❤
Najprawdopodobniej wszyscy słyszeliście o używaniu terminu czakra w takim czy innym sensie. Niezależnie od tego, czy są to zajęcia jogi, czy praktyka medytacji. Siedem czakr to portale energetyczne, które pozwalają naszej sile życiowej przepływać i utrzymywać witalność naszych ciał fizycznych, emocjonalnych i duchowych. Utrzymują ogólną równowagę / homeostazę w naszym ciele i mają kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego samopoczucia. Ważne jest, aby energia przepływała swobodnie przez nasze czakry, w przeciwnym razie mogą zostać przyblokowane, co może prowadzić do zmęczenia, choroby i dysharmonii w naszych naturalnych sposobach bycia.

Istnieje wiele sposobów pracy z czakrami i równoważenia ich . Np. poprzez  jogę, medytację, uzdrawiania kryształami, dźwiękiem, pracy z ciałem, Reiki, Kundalini i wiele, wiele innych . Dzisiaj mówimy o żywności, która daje dobre wibracje, aby utrzymać swobodny przepływ energii. Każda czakra ma inny kolor, co sprawia, że ​​dieta powinna być niezwykle kolorowa i zróżnicowana. Nie ma to jak smakowanie tęczy… 

Energia jest podstawą wszystkiego na tej planecie, a jeśli przypomnisz sobie z lekcji fizyki, energia nie może zostać stworzona ani zniszczona; można ją tylko przekształcić. Więc kiedy potrzebujesz paliwa, musisz jeść. Ale czy wiesz, że możesz wybierać pokarmy, które mają określone wibracje, które odpowiadają niektórym czakrom, pomagając w ten sposób podnieść wibracje czakry i ją naładować?

Odżywcza energia

Czakry to kręcące się „koła światła” lub centra energetyczne w ciele, które zaczynają się od Czakry Korzenia u podstawy kręgosłupa i przemieszczają się do Czakry Korony na czubku głowy, zatrzymując się po drodze w pięciu innych punktach. Kiedy twoje czakry są zrównoważone  i działają w pełni, czerpią świeżą energię ze zjednoczonego pola, które uzupełnia i odżywia twoje osobiste pole energetyczne i utrzymuje cię w zdrowiu.

Koszt niezrównoważonych czakr

Każda Czakra rządzi inną częścią twojego ciała i różnymi obszarami twojego życia, więc jeśli Czakra nie działa prawidłowo, części ciała i obszary życia, którymi rządzi, również zostaną zachwiane. 

Na przykład Czakra Serca jest połączona z płucami, układem krążenia i twoim sercem i rządzi związkami oraz twoją zdolnością dawania i otrzymywania miłości. Jeśli twoja Czakra Serca jest niezrównoważona, możesz mieć problemy z utrzymaniem zdrowych relacji ciężko ci  dopuścić miłość do swojego życia. Jeśli czwarta czakra pozostanie niezrównoważona wystarczająco długo, możesz rozwinąć fizyczne objawy, takie jak problemy z oddychaniem lub astma, a nawet doznać zawału serca lub raka piersi.

Pokarmy wspomagające  

Dobrą wiadomością jest to, że możesz oczyścić, naładować i zrównoważyć swoje czakry, aby je wyleczyć, zanim pojawią się fizyczne objawy. 

To jedna z najlepszych rzeczy w medycynie energetycznej – możesz rozwiązać problemy , zanim zamanifestują się one w twoim ciele. Praca z nauczycielem duchowym lub uzdrowicielem energii może pomóc ci określić, która z twoich czakr wymaga zrównoważenia – a większość ludzi ma ich kilka – a następnie możesz skierować swoje wysiłki na centrum energetyczne, które najbardziej potrzebuje pomocy. Dokonywanie wyborów żywieniowych dla zdrowia czakr jest kolejnym sposobem na rozpoczęcie leczenia czakr i życia.

Pierwsza czakra -Korzenia 

Czakra korzenia

Odpowiedzialna za poczucie uziemienia, fundament i rdzeń naszego istnienia, łączy nas z ziemią. 

Ta czakra znajduje się u podstawy twojego kręgosłupa i działa jako twoja podstawa, twoje korzenie, twoje połączenie ze światem fizycznym. Kiedy twoja pierwsza Czakra jest niezrównoważona, możesz nie czuć się bezpiecznie w swoim ciele lub być zestresowany. Ponieważ ta Czakra polega na uziemieniu cię na ziemi, warzywa korzeniowe są dobrym wyborem. Buraki, brukiew, czosnek, imbir, rzepa, ziemniaki i pasternak to tylko kilka z wielu opcji warzyw korzeniowych. Wypróbuj je upieczone z solą i oliwą z oliwek, aby uzyskać łatwy do spożytkowania  posiłek, który jest również pyszny! Białko, zwłaszcza czerwone mięso, jest również uziemiające, a czerwone owoce, takie jak jabłka .truskawki lub granaty, odpowiadają kolorowi tej Czakry i może pomóc w regeneracji korzenia.

Druga czakra-Sakralna 

Czakra sakralna

Tuż pod pępkiem znajduje się druga czakra, która rządzi seksualnością i emocjami. Elementem czakry jest woda, więc czysta woda jest najlepszą rzeczą, jaką możesz spożyć, aby oczyścić i "wyleczyć" tę Czakrę. Ogólnie rzecz biorąc, płyny są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza przezroczyste płyny, takie jak herbaty i buliony, więc upewnij się, że jesteś nawodniony, jeśli twoja druga czakra jest niezrównoważona. Kolor tej czakry jest pomarańczowy, więc pomarańczowe pokarmy bogate w karotenoidy, zwłaszcza marchewki, kabaczek i słodkie ziemniaki. mango, pomarańcze, papaja, marakuje, kurkuma i imbir  przez mandarynki , pomarańcze również soki , mogą wspomóc leczenie . Soczyste, owoce mogą również pomóc w naładowaniu tej czakry, więc nie zapomnij o  melonach , arbuzach ​​mango  aby wzmocnić Czakrę Sakralną.

Trzecia Czakra-Splotu Słonecznego

Czakra splotu słonecznego

Trzecia Czakra przekształca surową ognistą energię w działanie i jest źródłem poczucia własnej wartości. Słonecznie żółte pokarmy naprawdę pomagają oczyścić i zrównoważyć tę czakrę, zwłaszcza żółta papryka, ale możesz też spróbować kukurydzy, żółtej soczewicy, żółtego curry, ananasów, cytryny , żółtej dyni, moreli  i bananów. Ponieważ ta Czakra przekształca energię, potrzebuje pokarmów, które nie są wchłaniane zbyt szybko, więc unikaj cukru, białej mąki i przetworzonej żywności, jeśli twoja trzecia Czakra jest niesprawna. Zamiast tego skorzystaj z   węglowodanów złożonych i produktów pełnoziarnistych, które spalają się wolniej i dłużej zapewniając energię.

Czwarta Czakra-Serca

Czakra serca

Twoja czwarta Czakra znajduje się w twoim sercu i rządzi miłością i związkami. Jej kolor jest zielony, więc zielone warzywa, zwłaszcza liściaste i kapustne, takie jak jarmuż, sałata, szpinak, boćwina, kapusta Pak Choi, , kapusta zwykła , brokuły, groszek zielony, ogórek ,zioła   itp., naprawdę zwiększają energię tej czakry i pomagają ją leczyć. Czwarta czakra dotyczy również równowagi, a zielone warzywa nie są ani yin, ani yang w medycynie chińskiej, więc utrzymują równowagę, która jest niezbędna dla zdrowia tej czakry. Spróbuj dodać jarmuż lub szpinak do porannego koktajlu lub dodaj sałatkę do każdego posiłku. „Jedz warzywa” to dobra rada!

Piąta Czakra-Gardła

Czakra Gardła

Piąta Czakra znajduje się w centrum twojego gardła i jest domem twojego głosu, centrum twojej komunikacji i strażnikiem twojej autentyczności. Mówienie i życie swoją prawdą uzdrawia tę czakrę, podobnie jak niebieskie pokarmy, szczególnie jagody, które zachęcają do ekspresji. Owoce działają, aby zrównoważyć tę czakrę, zwłaszcza owoce rosnące na drzewach, takie jak jabłka, gruszki, brzoskwinie, morele i śliwki, ponieważ mówi się, że są wierne sobie, spadając z drzewa, gdy są dojrzałe i gotowe.

Czakra trzeciego oka

Czakra korony

Te dwie czakry są bardziej duchowe niż ziemne, więc ich pożywienie naprawdę pochodzi ze źródeł innych niż ziemia, w tym z miłości i silnego połączenia z boskością. Spożywanie lekkich posiłków podczas aktywności wzmacniającej ducha, takiej jak medytacja, może pobudzić twoje trzecie oko i czakrę korony.

Chociaż każda z Czakr będzie od czasu do czasu wymagać dodatkowej uwagi, najlepszym sposobem na utrzymanie równowagi jest dbanie o każdą z nich każdego dnia. Jedz zróżnicowaną dietę pełną kolorów, konsystencji i walorów smakowych. Wyznacz też sobie czas na niejedzenie każdego dnia, na przykład od 19:00 do 7 rano. Pij pożywne herbaty, spędzaj czas na słońcu i oddychaj świeżym powietrzem. Twoje ciało, umysł i czakry będą odżywione.

autor: Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mistrzowska Liczba 77

Mistrzowska Liczba 77 Witajcie WSTĘP Mistrzowskie liczby to kolejno:  11, 22, 33,  44 ...  aż do  99   Osoba urodzona pod mistrzowską wibra...