czwartek, 9 września 2021

Czy budzisz się nocą o szczególnych porach ? Synchroniczność wg. starożytnego zegara biologicznego medycyny chińskiej

Czy budzisz się nocą o szczególnych porach ?

Dziś pod lupę chce wziąć zegar biologiczny medycyny chińskiej dlaczego ?Ponieważ wielu z nas ma problemy ze spaniem, budzimy się o tej samej porze w nocy niejednokrotnie.
Nie zawsze trzeba doszukiwać się oznak nawiedzeń aniołów czy demonów, ja zawsze szukam naukowych rozwiązań ,ale gdy takich już nie ma ,cała reszta już się nie liczy.   

Przebudzenie pomiędzy 3-5 rano może być symptomem wznoszenia się (wniebowstąpienia), ale jeśli każdego wieczoru budzisz się stale w tym samym czasie, może to być spowodowane tym, że twoje ciało próbuje wysłać ci wiadomość.
Według starożytnego zegara biologicznego medycyny chińskiej energia przepływa przez inny południk twojego ciała o różnych porach dnia.
Te meridiany są jak kanały, które wysyłają energię do różnych narządów, aby promować zdrowie i witalność.
Kiedy jednak w tych kanałach występuje blokowanie, energia nie może przejść, powodując stagnację lub nagromadzenie energii. Może to zakłócić sen i  zwyczajnie obudzić cię.
W tradycyjnej medycynie chińskiej, jeśli obudzisz się konsekwentnie w tym samym czasie, może to oznaczać oznaki słabości w odpowiednim meridianie lub narządzie.
Oto lista organów powiązanych z różnymi czasami:Między 21.00 a 23.00
Jest to czas, kiedy większość z nas próbuje zasnąć. Jeśli nie możesz spać w tym czasie, może to oznaczać, że twoje ciało jest zbyt zestresowane i podświadomie znajduje się w trybie walki lub lotu.
Możesz również zauważyć, że twoje przerażające lub lękliwe myśli stają się głośniejsze i sprawiają, że czujesz się zagrożony lub w jakiś sposób  czujesz się niebezpiecznie.
Jest to pora , kiedy energia jest również wysyłana w celu uzupełnienia układu odpornościowego, więc jeśli czujesz się chory, możesz odczuwać silniejsze objawy w tym czasie.
Jeśli w tej chwili nie możesz spać, spróbuj recytować pozytywne mantry, dzięki którym poczujesz się bezpiecznie i spokojnie.
Możesz także skorzystać z medytacji lub przyjęcia nocnego rytuału, aby uspokoić swój umysł.

Między 23.00 a 1.00

W tych godzinach aktywowany jest meridian obsługujący pęcherzyk żółciowy.
Zablokowana energia w tym południku może oznaczać, że jesteś zbyt osądzający wobec siebie lub innych.
Jeśli jesteś zawiedziony przez kogoś bliskiego, możesz czuć się  skołowany w tym momencie.
Na poziomie fizycznym woreczek żółciowy pomaga w rozkładaniu tłuszczów, więc może również wymagać dostosowania spożycia tłuszczu lub jedzenia zdrowszych olejów.
Aby się zrelaksować w tym czasie, staraj się praktykować akceptację i przebaczenie oraz być mniej osądzającym wobec siebie i innych.

Między 1-3

Jest to jeden z najczęstszych czasów, w którym można się obudzić, ponieważ jest to wtedy, gdy meridian obsługujący wątrobę i  o tej porze jest najsilniejszy.
Wątroba jest odpowiedzialna za tak wiele funkcji organizmu, w tym równowagę hormonalną, trawienie i usuwanie toksyn i stres.
 Tak więc budzenie się w tym czasie może wskazywać, że jeden z tych obszarów jest zestresowany lub słaby.
Blokady w meridianach wątroby mogą również wskazywać na gniew, lęk, poczucie winy i gniew. W rzeczywistości w tym czasie mogą się ujawnić uczucia nierozwiązanej złości i urazy.
Jeśli uznasz to za prawdziwe, spróbuj wziąć na siebie odpowiedzialność za sytuację i zastanowić się nad tym, jak naprawdę się czujesz. Może również pomóc w praktykowaniu afirmacji miłości .
Przebudzenie w tym czasie może również wskazywać, że twoje ciało ma za dużo energii yang, więc spróbuj zrównoważyć je z większą energią yin, jedząc chłodzącą żywność i łącząc się ze swoimi emocjami.

Między 3-5 rano

Właśnie o tej porze  meridian obsługujący płuca jest najsilniejszy. 

Oczywiście, zawsze oddychamy, ale w tych godzinach płuca otrzymują zastrzyk energii i są uzupełniane na cały dzień.
Aby odetchnąć, ciało musi być rozluźnione, więc budzenie się w tym czasie może wskazywać na blokadę lub niemożność płynięcia z prądem i relaksem w kierunku, w którym życie Cię zabiera.
Płuca symbolizują również miejsce, w którym przetwarzamy smutek , więc jeśli odczuwasz emocje, możesz również obudzić się w tym czasie.
Aby złagodzić jakiekolwiek uczucia emocjonalne w tym czasie, spróbuj uwolnić kontrolę nad wydarzeniami i mieć więcej wiary i zaufania w przepływie Wszechświata. Możesz również czerpać korzyści z głębokich, świadomych oddechów.

Między 5-7 rano

Dzieje się tak, gdy aktywuje się południk, który wpływa do jelita grubego i symbolizuje potrzebę puszczenia i uwolnienia kontroli.
Jelito grube jest odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu z toksycznych odpadów z naszego przewodu pokarmowego, więc budzenie się w tym czasie może wskazywać na słabość w tym obszarze.
Możesz także obudzić się w tym momencie, jeśli czujesz się emocjonalnie zablokowany lub ograniczony w swoim życiu w jakiś sposób.
 Może to również oznaczać, że musisz uwolnić się od poczucia winy lub obciążenia emocjami.
Jeśli w tym czasie się obudzisz, możesz skorzystać z praktykowania mantr, które promują odpuszczanie, relaks i ufność w boski czas. 
Możesz również skorzystać z rozciągania lub oczyszczania ciała.
Zegar Medycyny Chińskiej oferuje wspaniały wgląd w wiadomości twojego ciała, ale także użyj swojej intuicji, aby ustalić, czy może być inna wiadomość, którą próbuje dostarczyć ci wszechświat.  

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

Kontakt: PL. (0048) 570 851 655 UK .(0044) 7511961102

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Truskawkowa pełnia Księżyca w Koziorożcu -energia

  Witajcie kochani Astrologowie i obserwatorzy nieba z niecierpliwością czekają na pełnię Księżyca w czerwcu 2024 roku, ponieważ obiecuje on...