środa, 9 czerwca 2021

6 sposobów na naładowanie i uspokojenie czakry Sakralnej

Czakra Sakralna
6 sposobów na naładowanie i uspokojenie czakry Sakralnej

Czakra Sakralna  jest jednym z najważniejszych ośrodków energetycznych ciała. Jest twoją siłą napędową i płynie z twej kreatywności, pewności siebie i siły życiowej.
To dzięki tej czakrze czujesz się silny, zmotywowana i pełen energii. To przez tę czakrę czujesz się żywy i pełen celów.
Jeśli utworzyłeś trójkąt, używając dłoni z pępkiem pośrodku, to w tym miejscu siedzi korzeń czakry Sakralnej. Z tego miejsca czakra sakralna jest przede wszystkim odpowiedzialna za zapewnienie energii i pożywienia dla układu trawiennego, mięśni rdzeniowych, żołądka, wątroby, trzustki, dolnej części pleców i narządów płciowych.
Kiedy czakra Sakralna nie jest w stanie równowagi, może przejawiać się jako:
 • Niepokój lub ciągłe uczucie zmęczenia / "motyle" w żołądku
 • Blokady lub mętne myślenie
 • Problemy z trawieniem
 • Powolny metabolizm
 • Problemy hormonalne / reprodukcyjne
 • Utrata popędu seksualnego
 • Wstyd wokół seksualności
 • Problemy z intymnością
 • Brak energii
 • Nadmierna kontrola
 • Trudności w łączeniu się z innymi
 • Uczucia bezwartościowości
 • Czujesz się bezsilny
 • Uczucie odłączenie od celu
 • Uczucie utknięcia i stagnacji
 • Brak motywacji
 • Masz wrażenie  że gonisz za doskonałością
 • Niska samoocena
 • Brak zaufania
 • Ogólne uczucie niepokoju
 • Trudność w przyjmowaniu zmian lub nowych informacji
 • Tłumione emocje
Niedawne przesunięcia planetarne i energia w kosmosie również sprawiają, że nasza Sakralna Czakra jest bardzo wrażliwa, dlatego te kojące i ładujące ćwiczenia mogą się przydać.
Oto 6 sposobów na naładowanie i ukojenie Sakralnej Czakry:

1. Uzdrawianie za pomocą  kolorów 

Kolor związany z czakrą Sakralną jest pomarańczowy, więc noszenie pomarańczowych ubrań, używanie pomarańczowych kryształów i jedzenie pomarańczowych pokarmów to wszystkie sposoby, które mogą pomóc w pobudzeniu gojenia i równowagi.
Możesz także wizualizować jasne pomarańczowe światło wokół twojego obszaru krzyżowego. Kiedy wizualizujesz to światło, możesz wyobrazić sobie, że oczyszcza i uzdrawia twoją Sakralną Czakrę.
Możesz także ulepszyć tę praktykę , układając  kryształy wokół pępka, tj. cytryn, bursztyn, Tygrysie oko lub jakikolwiek pomarańczowy kamień.

2.Herbata miętowa i imbirowa 

Kiedy twoja czakra Sakralna nie jest w równowadze, często jest dużo zmagazynowanego napięcia w okolicy żołądka. Zarówno mięta, jak i imbir są wyjątkowo odżywcze dla układu trawiennego i mogą pomóc złagodzić rozstrój żołądka lub niepokój.
Gdy napijesz się herbaty, wyobraź sobie, że ciepła woda i zioła roztapiają wszelkie napięcia, wyobraź sobie, że twoje mięśnie brzucha odprężają się, a układ trawienny jest ukojony płynem.
Aby przygotować herbatę, wystarczy ugotować garść świeżych organicznych liści mięty i kilka plasterków organicznego imbiru. Poczekaj 10 minut aż się zaparzy   i popijaj herbatę przez cały dzień. 
Ta herbata jest bardzo uspokajająca i doskonale nadaje się do picia po jedzeniu lub gdy odczuwasz niepokój. Jeśli chcesz zwiększyć energię, możesz również dodać plasterek cytryny.

3. Oddych brzucha 

Oddychanie głęboko w brzuchu to kolejny świetny sposób na uspokojenie i naładowanie swojej Sakralnej Czakry. Naturalnym elementem tej czakry jest ogień, więc oddychanie głęboko w tym obszarze jest świetnym sposobem aktywacji i przebudzenia jej energii.

Po prostu połóż dłonie na brzuchu i weź głęboki wdech. Podczas wdechu poczuj rozszerzający się brzuch i klatkę piersiową. Napełnij brzuch tak dużą ilością powietrza, a następnie zwolnij i wypuść powietrze . Powtarzaj ten wzorzec oddychania 5-7 razy tak często, jak to konieczne.

Kiedy oddychasz, możesz także wzmocnić ćwiczenie, wykonując lekkie rozciągnięcia, które pomagają skręcić i wydłużyć mięśnie brzucha. Niektóre pozy jogi związane z czakrą sakralną obejmują także pozę wojownika, pozę bogini i rozciągnięcie kota / krów.

4.Ciepło i olejki eteryczne  

Nakładanie ciepła na czakrę sakralną jest innym sposobem pobudzania energii w tym obszarze. Po prostu użyj termoforu lub gorący ręcznik, aby ogrzać brzuch.
Gdy twoje okolice brzucha są ciepłe, możesz wizualizować wszelkie napięcia, które miękną i topią się. Możesz również przetrzeć obszar za pomocą niektórych olejków eterycznych. Najlepsze oleje do wykorzystania w tym obszarze to: drzewo sandałowe, szałwia, pomarańcza, bergamotka i ylangang.
Jeśli masz wrażliwą skórę, najpierw wymieszaj olejki eteryczne z olejem nośnikowym lub kremem nawilżającym. (Jeśli jesteś w ciąży, skonsultuj się z lekarzem / naturopatą przed użyciem olejków eterycznych .)
Przetrzyj obszar w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara  kilka minut i zauważ, że pojawiają się myśli, uczucia lub doznania. Podczas pocierania możesz również z wizualizować swoją rękę wysyłając uzdrawiające białe światło, aby naładować, przywrócić i odżywić obszar.

5.Wypowiadaj  mantry 

Sakralna czakra jest miejscem, od którego czerpiemy naszą pewność siebie, moc i siłę. Możesz wprowadzić te emocje do swojego życia, używając Mantr . 
Oto kilka opcji do wyboru-
"Czuję się silna i pewna siebie"
"Stoję w mojej mocy, wiem, że potrafię sobie z wszystkim poradzić" 
"Jestem potężny, jestem silny, jestem liderem mojego życia"
"Wiem, kim jestem, ufam, wiem dokąd zmierzam"
"Czuję się zmotywowany i pewny siebie, aby osiągnąć moje marzenia"
"Jestem doskonały tak JA!!!!!"
Na początku, możesz mieć problem z uwierzeniem w mantrę  ale gdy to często mówisz zacznie się rozkładać i przekręcać te wierzenia  zastępując je nowymi pozytywnymi myślami

6.Kreatywne projekty

Sakralna czakra jest miejscem, w którym czerpie się kreatywność, więc jeśli czujesz się spowolniony lub zablokowany, możesz pomóc aktywacji i uwolnieniu swojej kreatywnej energii .
Nawet jeśli początkowo nie masz na to ochoty, rzuć sobie wyzwanie, aby zrobić coś kreatywnego. Może to obejmować malowanie, gotowanie rysowanie, tworzenie ceramiki , szydełkowanie, grę na instrumencie, ogrodnictwo i tak dalej. Wykonuj dowolną twórczą aktywność, która do Ciebie przemawia . Poczuj ją, poczuj pasję . 
Angażując się w twórczą działalność, możesz pomóc w pobraniu i aktywacji energii z czakry Sakralnej. Możesz również pomóc w poruszaniu energią, a to może zwiększyć twoją wibrację i poczucie pewności siebie .
Aby przenieść to na inny poziom, rozważ połączenie koloru pomarańczowego w dowolnej aktywności twórczej, którą wykonujesz. Na przykład możesz posadzić pomarańczowe kwiaty, narysować pomarańczowy zachód słońca lub zrobić pomarańczowy koc.
Te proste ćwiczenia są świetnym sposobem, aby energia Twojej Sakralnej Czakry płynęła w zdrowy sposób. Wszystko, co tak  naprawdę  musisz zrobić  to zwrócić  uwagę  na nią każdego dnia, a wkrótce Twoja Sakralna Czakra będzie świecić jasno.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

Kontakt: PL. (0048) 570 851 655 UK .(0044) 7511961102

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Truskawkowa pełnia Księżyca w Koziorożcu -energia

  Witajcie kochani Astrologowie i obserwatorzy nieba z niecierpliwością czekają na pełnię Księżyca w czerwcu 2024 roku, ponieważ obiecuje on...