Zranione wewnętrzne dziecko -jak mu pomóc.

 

Zranione wewnętrzne dziecko -jak mu pomóc.

"Trzymaj rękę dziecka, które żyje w twojej duszy. 

Dla tego dziecka nie ma rzeczy niemożliwych." 

- Paulo Coelho

Wewnętrzne dziecko jest tą częścią twojej psychiki, która wciąż zachowuje swoją niewinność, kreatywność, podziw i zachwyt w stosunku do życia. 

Dosłownie, twoje wewnętrzne dziecko jest dzieckiem, które żyje w tobie - to znaczy w twojej psychice . 

Ważne jest, abyśmy pozostawali w kontakcie z tą wrażliwą częścią nas samych. Kiedy jesteśmy połączeni z naszym wewnętrznym dzieckiem, czujemy się podekscytowani, ożywieni i zainspirowani życiem. Kiedy jesteśmy odłączeni, czujemy się ospali, znudzeni, nieszczęśliwi i puści.

Poczucie bezpieczeństwa - co to oznacza?

Bezpieczeństwo jest nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne, psychologiczne i duchowe. Kiedy czujemy się naprawdę bezpieczni w naszym środowisku rodzinnym, szanujemy nasze fizyczne i emocjonalne granice, akceptujemy nasze autentyczne ja i czujemy się bliscy i kochani przez członków naszej rodziny (w szczególności naszych rodziców). 

Musimy również otrzymać pozwolenie na wzrost i zmianę oraz spełnić wszystkie nasze podstawowe potrzeby fizyczne (żywność, woda, bezpieczny dom lub sąsiedztwo).

25 znaków, że masz zranione wewnętrzne dziecko

 1. W najgłębszej części siebie czuję, że coś jest ze mną nie tak.
 2. Kiedy myślę o zrobieniu czegoś nowego, odczuwam niepokój 
 3. Jestem osobą nastawioną na  zadowalanie innych i brakuje mi silnej tożsamości.
 4. Jestem buntownikiem. Ożywiam się, kiedy jestem w konflikcie z innymi.
 5. Mam tendencję do gromadzenia rzeczy i mam problem z odpuszczeniem .
 6. Czuję się winny, kiedy się bronię.
 7. Czuję się nieodpowiedni jako mężczyzna lub kobieta.
 8. Zawsze dążę do tego, by mieć super osiągnięcia.
 9. Uważam się za strasznego grzesznika i boję się iść do piekła.
 10. Ciągle krytykuję siebie za to, że jestem nieadekwatny.
 11. Jestem sztywny i dążę do perfekcjonizmu.
 12. Mam problem z rozpoczęciem lub zakończeniem nowych tematów.
 13. Wstydzę się wyrażać silne emocje, takie jak smutek czy złość.
 14. Rzadko się denerwuję, ale kiedy to robię, wpadam w złość.
 15. Uprawiam seks, kiedy nie mam na to ochoty.
 16. Wstydzę się swoich funkcji organizmu.
 17. Spędzam zbyt dużo czasu na oglądaniu pornografii.
 18. Nie ufam ludziom , w tym sobie.
 19. Jestem uzależniony lub byłem od czegoś uzależniony.
 20. Za wszelką cenę unikam konfliktu.
 21. Boję się ludzi i staram się ich unikać.
 22. Czuję się bardziej odpowiedzialny za innych niż za siebie.
 23. Nigdy nie czułam bliskości z jednym lub obojgiem moich rodziców.
 24. Mam wielki lęk przed pozostawieniem i zrobię wszystko, aby utrzymać związek.
 25. Trudno mi powiedzieć „nie”.

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na dziesięć lub więcej z tych stwierdzeń, praca z Twoim wewnętrznym dzieckiem "powinna" znajdować się na szczycie listy priorytetów.

 Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na pięć lub więcej z tych stwierdzeń, "powinieneś" poważnie rozważyć ponowne nawiązanie kontaktu ze swoim wewnętrznym dzieckiem.

Co to jest praca z wewnętrznym dzieckiem?

Praca z wewnętrznym dzieckiem to proces kontaktowania się, rozumienia, obejmowania i uzdrawiania swojego wewnętrznego dziecka. Twoje wewnętrzne dziecko reprezentuje twoją pierwszą oryginalną jaźń, która przyszła na ten świat; zawiera w sobie twoją  zdolność do odczuwania zadziwienia, radości, niewinności, wrażliwości i zabawy.

Niestety żyjemy w społeczeństwie, które zmusza nas do represjonowania naszego wewnętrznego dziecka i „dorastania”. Ale prawda jest taka, że ​​chociaż większość dorosłych fizycznie „dorosła”, nigdy nie osiągają pełnej emocjonalnej lub psychologicznej dorosłości. Innymi słowy, większość „dorosłych” wcale nie jest dorosła. To pozostawia większość ludzi w stanie dziecięcych lęków, złości i urazów, które jątrzą się w nieświadomym umyśle przez dziesięciolecia.

Kiedy zaprzeczamy i gasimy głos dziecka w środku, gromadzimy ciężki bagaż psychologiczny. Ten niezbadany i nierozwiązany bagaż powoduje, że doświadczamy problemów, takich jak choroby psychiczne, dolegliwości fizyczne i zaburzenia relacji.

W rzeczywistości, można powiedzieć, że brak kontaktu z naszym wewnętrznym dzieckiem jest jedną z głównych przyczyn poważnych problemów, które widzimy w dzisiejszym społeczeństwie . Od brutalnego sposobu, w jaki traktujemy środowisko, po okrutny sposób, w jaki mówimy do siebie, zostaliśmy całkowicie oddzieleni od naszej pierwotnej niewinności...

Wszyscy mamy możliwość doświadczenia naszej pierwotnej niewinności ; ten okres w naszym życiu, kiedy patrzyliśmy na świat z otwartością i zdumieniem.

Aby usunąć poczucie winy, wstydu, strachu, nienawiści, nienawiści do samego siebie i złości, które nosimy w sobie, musimy uleczyć dziecko w nas. Aby to zrobić, musimy zdobyć zaufanie naszego wewnętrznego dziecka poprzez miłość i dbanie o siebie.

Oto 5 sposobów wykonywania pracy z wewnętrznym dzieckiem :

1. Porozmawiaj ze swoim wewnętrznym dzieckiem

Uznaj swoje wewnętrzne dziecko i daj mu znać, że jesteś dostępny dla niego. Traktuj je z życzliwością i szacunkiem. 

Rzeczy, które możesz powiedzieć swojemu wewnętrznemu dziecku, to np:

 • Kocham Cię
 • Jestem tu dla Ciebie
 • Przepraszam
 • Dziękuję Ci
 • Wybaczam Ci

Wyrób sobie nawyk mówienia do swojego wewnętrznego dziecka. Możesz również komunikować się za pomocą dziennika, zadając swojemu wewnętrznemu dziecku  pytania, a następnie zapisując odpowiedzi.

2. Ćwicz technikę wpatrywania się w lustro

Znana również jako praca z lustrem, technika patrzenia w lustro to prosty, ale skuteczny sposób na ponowne połączenie się z wewnętrznym dzieckiem. Jest to wspaniała ścieżka uzdrawiania, którą należy obrać obok poprzedniego punktu, ponieważ pozwala ci otworzyć serce w niezwykle bezpośredni sposób.

Aby wypróbować tę praktykę, upewnij się, że masz trochę prywatności. Potrzebujesz raczej neutralnego stanu umysłu (tj. nie próbuj tego, gdy jesteś przygnębiony lub zestresowany). Znajdź lustro, delikatnie połóż dłoń na sercu i delikatnie popatrz na siebie. Rób to przez co najmniej pięć minut.

Zauważysz, że najpierw pojawiają się myśli, a nawet nieoczekiwane emocje. Po prostu pozwól im przejść. Nie przywiązuj się do nich. Zobacz je jako chmury na niebie. I pamiętaj, dobrze jest się trzymać, zwłaszcza jeśli pojawi się uczucie żalu. Następnie, kiedy poczujesz się gotowy, przywołaj swoje wewnętrzne dziecko. Możesz to zrobić, mówiąc głośno lub cicho w swojej głowie.

Kiedy poczujesz, że w twoich oczach pojawia się twoje wewnętrzne dziecko, powiedz coś miłego i kochającego tej wrażliwej części siebie. 

Np. możesz powiedzieć „Widzę cię”, „Jestem z ciebie taki dumny”, „Myślę, że jesteś odważny i silny” lub cokolwiek innego ci się spodoba. 

Zwróć uwagę, jakie uczucia powstają w tobie. Przede wszystkim potraktuj to jako kluczową okazję do praktykowania miłości własnej i współczucia - szczególnie jeśli pojawią się trudne lub intensywne uczucia.

Aby zakończyć tę praktykę, przytul się i pozwól swojemu wewnętrznemu dziecku poznać cokolwiek innego na temat twojego serca i umysłu. Możesz prowadzić dziennik o swoim doświadczeniu.

3. Spójrz na swoje zdjęcia z dzieciństwa

Przejrzyj stare albumy ze zdjęciami i odkryj na nowo, jak wyglądało Twoje młodsze ja. Niech ten obraz zostanie "wypalony" w twoim mózgu, ponieważ będzie ci dobrze służył przez resztę pracy z twoim wewnętrznym dzieckiem. Możesz umieścić swoje zdjęcia obok stolika nocnego, w portfelu lub w całym domu, aby przypomnieć sobie o obecności twojego wewnętrznego dziecka.

4. Odtwórz się i przypomnij , co kochałeś robić jako dziecko

Usiądź i zastanów się, co kochałeś robić jako dziecko. Może lubiłeś wspinać się po drzewach, bawić się klockami, kochałeś przytulać misie lub jeść ciepłą owsiankę. Znajdź czas na uwzględnienie w swoim obecnym życiu wszelkich zajęć, które kochałeś jako dziecko...

5. Wybierz się w wewnętrzną podróż

Jednym z najpotężniejszych sposobów ponownego połączenia się ze swoim wewnętrznym dzieckiem w celu uzdrowienia dziecięcych traum jest odbycie wewnętrznej podróży.

Początkującym polecam dwa rodzaje podróży wewnętrznych: te dokonywane poprzez medytację i te dokonywane poprzez wizualizację .

UWAGA! Jeżeli uważasz, że ten temat mocno z Tobą rezonuje ale Cię przerasta , to zakończ na tym etapie czytanie i  nie rób poniższego ćwiczenia sam/a. Poproś o pomoc specjalistę.

Aby odbyć te wewnętrzne podróże, ważne jest, aby najpierw zdobyć zaufanie swojego wewnętrznego dziecka poprzez poprzednie czynności. Po nawiązaniu silnego związku ze swoim wewnętrznym dzieckiem, można następnie poprosić go, aby odsłoniło wcześniejsze okoliczności w których doświadczyło traumy i połączenia tego z obecnymi problemami. 

Jak zrobić podróż wizualizacyjną:

Bardziej aktywnym sposobem łączenia się z wewnętrznym dzieckiem i wcześniejszymi traumami życiowymi jest wizualizacja.

Aby połączyć się ze swoim wewnętrznym dzieckiem poprzez wizualizację, musisz stworzyć „ miejsce mocy ” lub bezpieczne miejsce. Aby to zrobić, musisz wyobrazić sobie piękny ogród lub jakiekolwiek miejsce, w którym czujesz się bezpieczny i silny . Po wejściu do miejsca mocy możesz zaprosić swoje wewnętrzne dziecko, aby z tobą porozmawiało.

Oto kilka kroków:

Zrelaksuj się, zamknij oczy i oddychaj głęboko.

Wyobraź sobie, że schodzisz po schodach.

Na dole klatki schodowej jest twoje miejsce mocy lub bezpieczne miejsce. W tym miejscu czujesz się silny, bezpieczny i wspierany.

Spędź trochę czasu w swoim miejscu mocy. 

Zanurz się w nim. 

Jak ono wygląda, jak pachnie, jakie uczucia ci towarzysza ?

Po zapoznaniu się ze swoim miejscem mocy wyobraź sobie, że weszło twoje młodsze ja.

Przytul swoje młodsze ja i spraw, by poczuło się jak w domu.

Kiedy będziesz gotowy, zadaj swojemu dziecku swoje pytanie, np. „Kiedy po raz pierwszy poczułeś / aś smutek lub strach?” Możesz sformułować pytanie w terminologii dziecięcej.

Czekaj na odpowiedź.

Przytul go, podziękuj mu i powiedz mu, ile dla ciebie znaczy.

Pożegnaj się z nim.

Opuść swoje miejsce mocy i wejdź po schodach.

Wróć do normalnej świadomości.

Są to bardzo podstawowe kroki, ale zapewniają dobry zarys tego, jak przeprowadzić podróż wizualizacyjną wewnętrznego dziecka

Inspiracja, jako jedna z wielu koncepcji i opcji.

Weź dla siebie to, co z Tobą rezonuje.

Wioletta TylmanAcademy Of  Energy Crd.

Miłość we mnie pozdrawia Miłość w Tobie 
CUDOWNEGO DNIA 
ŚLEDZ AKADEMIĘ NA FACEBOOK I INSTAGRAMIE 

e-mail academy.of.energy.crd@gmail.com 

Polska (0048) 570 851 655

Wielka Brytania  (0044)7511961102


RECENZJE


 

- Mateo Sol, Aletheia Luna


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Anielska liczba 2 -znaczenie

Kolory Aury-pojąć kolory

Anielski kod 111